Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Gdzie są flagi?

Choć od Tour de Pologne minął już prawie miesiąc, chełmskie ulice nadal zdobią flagi. Jak udało nam się ustalić, wkrótce wszystkie mają być zdemontowane. Tymczasem, jak się okazuje, ktoś wyręczył już ratusz między innymi na ul. I Pułku Szwoleżerów. Zniknęły jednak tylko flagi unijne...
Chełm: Gdzie są flagi?

- Czy Chełm jako pierwszy wychodzi z Unii Europejskiej? - pyta oburzony chełmianin. - Dlaczego w niektórych miejscach wiszą jedynie flagi Polski i miasta? Komuś flaga unijna przeszkadzała? Nie wiem, co dzieje się w tym mieście, ale nie ukrywam, że jestem zaniepokojony....

Mężczyzna twierdzi, że są rejony na Dyrekcji, gdzie unijne flagi zniknęły. Jak ustaliliśmy, nie zdjęli ich urzędnicy, bo demontaż zaplanowany został po 17 września. Wygląda więc na to, że flagi zostały zdjęte bezprawnie, a co za tym idzie, magistrat ich już nie odzyska. A szkoda, bo zostały kupione za publiczne pieniądze. Koszt ich zakupu wyniósł w sumie 9 761 zł.

Wszystkie flagi, które rozwieszone zostały przed Tour de Pologne, niebawem znikną z ulic miasta.

- Jednakże przypominamy, że 17 września odbywają się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka oraz upamiętniające 82. rocznicą agresji ZSRR na Polskę. Po tym czasie flagi zostaną zdemontowane w celu ich zabezpieczenia, tak by ponownie mogły pojawić się na ulicach Chełma w czasie świąt państwowych i dni znaczących dla miasta - poinformował w piątek rano Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta.

Teraz czytane: Strażacy uratowali Marka Dyjaka

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kazio 23.09.2021 13:12
Może Unia zabrała do siebie tak jak dopłaty. Powinna też zabrać zwolenników

Bitera 22.09.2021 20:26
W sieci wrze. To już ludzi nie stać na flagę?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama