Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Teatr Osterwy zadomowi się w ChDK

Chełmski Dom Kultury został partnerem projektu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Scena Reduta. Inauguracja wspólnych działań zaplanowana jest na początek października w Chełmie.
Chełm: Teatr Osterwy zadomowi się w ChDK

- Cieszymy się, że będziemy realizować taki projekt. To pierwsze tego typu nasze wspólne przedsięwzięcie - mówi dyrektor ChDK Bartłomiej Kazimierczak. - Co ciekawe, Scena Reduta ma przedwojenne korzenie. Objazdy teatru skończyły się na przełomie lat 80. i 90. Obecnie Teatr im. J. Osterwy postanowił wrócić do tej tradycji i znów stać się teatrem o charakterze wojewódzkim.

Scena Reduta ma być wspólną przestrzenią stworzoną dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Do końca tego roku zespół przemierzy ponad 2000 kilometrów, aby dotrzeć do widzów z dziewięciu miast naszego regionu, w tym Chełma. Ideą przewodnią pomysłu jest dotarcie ze sztuką do wszystkich mieszkańców. Zgodnie z planem do końca roku w repertuarze wyjazdów znajdą się specjalnie wybrane spektakle Teatru Osterwy i Sceny InVitro.

Inauguracja Sceny Reduta będzie miała miejsce w naszym mieście w Chełmskim Domu Kultury 6 października. Widzowie obejrzą spektakl "Psie serce" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Teraz czytane: I LO w Chełmie z wicedyrektorem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama