Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:36
Reklama

Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy

Na takie informacje Koalicja Obywatelska czekała od kilku lat. Według najnowszego badania, formacji tej udało się dogonić Prawo i Sprawiedliwość. Sondaż przynosi bardzo złe informacje dla Pawła Kukiza.
Koalicja czekała na te wyniki od dawna. Najnowszy sondaż wyborczy
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk
Autor: Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/European People's Party - IMG_7386, CC BY 2.0

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Kantar podaje portal Onet. Telefoniczne badanie zostało wykonane 13 sierpnia (dwa dni po przyjęciu przez sejm tzw. „lex TVN”) na próbie 800 dorosłych osób. Pracowania przeprowadziła sondaż na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Koalicji Obywatelskiej udało się po bardzo długim czasie dogonić w notowaniach Prawo i Sprawiedliwość.

Zarówno partia Jarosława Kaczyńskiego, jak i formacja, której największą częścią jest ugrupowanie kierowane przez Donalda Tuska, cieszą się 26-procentowym poparciem. Kantar zestawia te dane z informacjami, jakie firma podawała miesiąc temu i wynika z tego, że PiS zanotował spadek poparcia o trzy punkty procentowe. Z kolei dzisiejsze badanie daje KO wzrost o 2 punkty procentowe. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą gotowych jest zagłosować 17 proc. ankietowanych. Dla tej formacji to o 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Wzrost zanotowała także Lewica, bo 30 dni temu miała notowania niższe o 3 punkty procentowe. Dziś to równo 10 procent. Za to w miejscu sondażowym stoi Konfederacja (7 procent).

Gdyby te wyniki przełożyły się na głosowanie w wyborach parlamentarnych, to poza sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc.) oraz Kukiz’15, dla którego poparcie szacowane jest w okolicach zera. Z badania wynika także, że Polacy zdecydowanie będą głosować w wyborach. Taką deklarację złożyło aż 75 procent zapytanych o zdanie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama