Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Hańsk: Dzień Pszczelarza

Tradycyjnie w trzecią niedzielę lipca w Hańsku odbył się festyn „Dzień Pszczelarza”, poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego, propagatora pszczelarstwa, wynalazcy ula ramowego. Była to już XVII edycja tego słodkiego święta.
Gm. Hańsk: Dzień Pszczelarza

Uroczystość rozpoczęła konferencja pszczelarska w sali widowiskowej GOK, którą poprowadził: prof. dr hab. Jerzy Demetraki-Paleolog Kierownik Katedry Zoologii i Ekologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rzesza pszczelarzy mogła wysłuchać wykładu pt. „Podstawy genetyki i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece”

Następnie w kościele parafialnym pw. św. Rajmunda w Hańsku odprawiona została Msza św. w intencji pszczelarzy. Bezpośrednio po Mszy św. poszczególne instytucje, koła i stowarzyszenia pszczelarskie złożyły kwiaty przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu przy remizie OSP. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Hańsk Marek Kopieniak.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie pojawiły się lokalne zespoły artystyczne: „Seniorzy” z Urszulina, „Poleska Nuta” z Kołacz, „Orchowianki” z Orchówka, „Kresowianki” z Włodawy, „Seniorki” z Dubeczna, Zespół Męski z Dubeczna, „Kulczynianki,, Kapela „Hańszczanie” „Swojska kapela” z Woli Uhruskiej. Ponadto na scenie zaprezentował się także kabaret „OT.TO”

Nie zabrakło wystawców z produktami pszczelimi, twórców ludowych, stoisk handlowych oraz licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami („Wypieki miodowe”, „Najsmaczniejszy miód z pasieki, „Wiedzy o pszczole”, „Pomagamy pszczołom”).

 

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW

 

NAJSMACZNIEJSZY MIÓD Z PASIEKI…”

I miejsce – Krzysztof Skotak – Dubeczno,

II miejsce – Tadeusz Jakimowicz -Kodeń,

III miejsce – Grzegorz Jasina – Lublin.

 

WYPIEKI MIODOWE”

I miejsce – Koła Gospodyń Wiejskich Hańsk Kolonia ,

II miejsce – Koła Gospodyń Wiejskich w Chutczu,

III miejsce – Koła Gospodyń Wiejskich w Ujazdowie.

 

W konkursie plastycznym „Pomagamy pszczołom” nagrody otrzymali: Klaudia Połodziuk, Katarzyna Mazurek, Kacper Wysocki, Paula Stalbowska i Julia Chutkowska ze Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku.

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, sponsorom, patronom medialnym oraz wolontariuszom.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama