Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:17
Reklama

PO WER szansą dla ludzi z pasją

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie od 2015 r. wdraża Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który stworzył szansę dla ludzi młodych z pasją z terenu województwa lubelskiego na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od młodych ludzi odwagi, pomysłu na siebie, specjalistycznej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.
PO WER szansą dla ludzi z pasją

Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali w ramach PO WER z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnego okresu spowodowanego pandemią koronawirusa, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.

  • Architekt Edyta Wiśniewska MUI CONCEPT – studio projektowe

W branży architektonicznej zbudowanie własnej pozycji i wypromowanie własnego biura nie jest sprawą prostą. Dlatego Pani architekt Edyta Wiśniewska w początkowym okresie prowadzenia działalności obrała drogę regularnej współpracy z dużym, od lat funkcjonującym na rynku biurem projektowym. Niosło to za sobą ogrom pozytywów, tj. dostęp do prestiżowych tematów projektowych, współpracę zagraniczną, zdobywanie nieocenionego doświadczenia oraz podwyższanie umiejętności jako projektanta przy współpracy z innymi architektami oraz branżystami. Usamodzielnienie się w branży projektowej - dzięki dotacji z PO WER, pozwoliło doświadczyć całego spektrum pozytywów i trudności, jakie niesie z sobą indywidualna praca architekta. Niewątpliwym pozytywem bycia w stu procentach odpowiedzialną za prowadzone tematy jest możliwość realizowania ich zgodnie z własnymi przekonaniami funkcjonalnymi oraz estetycznymi, w oparciu o przedstawione przez klienta oczekiwania. Dzięki samodzielnej realizacji tematów wykształca się mój styl projektowania, zarówno pod względem estetycznym, jak i wszystkich zabiegów funkcjonalnych, które odkrywam w kolejnych projektach, a co za tym idzie mam możliwość przyciągnąć coraz większą liczbę klientów, z którymi będziemy mieć wspólną wizję projektowo- mieszkaniową.

Doświadczenie zawodowe przy tworzeniu i nadzorowaniu realizacji projektów daje nieocenioną wiedzę i umiejętności przewidywania scenariuszy, weryfikację możliwości planowanych rozwiązań już na etapie projektowym, eliminację potencjalnych błędów. Chłonąc cały ten proces bez wątpienia staję się lepszym projektantem.

  • Anna Kloz Agencja GRID

Zaczęłam pracę na własny rachunek w marcu 2020 roku i cieszę się, że podjęłam taką decyzję. Prowadzę Agencję Grid i zajmuję się content marketingiem. Pomagam firmom rozwijać oraz promować ich marki dzięki wartościowym treściom i przemyślanym strategiom marketingowym.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na podjęcie własnej działalności gospodarczej, mogłam kupić sprzęt i zainwestować w reklamę. To bardzo ułatwiło mi start na rynku i dotarcie do pierwszych klientów. Własna firma daje mi spore pole do organizacji swojej pracy i budowania marki na własnych zasadach. Największym wyzwaniem były dla mnie problemy z pozyskiwaniem klientów podczas pierwszej fali pandemii. Obecnie rozwijam swój biznes mając już stałych klientów i dodatkowo rozszerzam działalność o sprzedaż własnego rękodzieła pod marką Plecianki.

  • Monika Maliszewska – branża gastronomiczna

Pani Monika Maliszewska zdecydowała się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej zakładając firmę w branży gastronomicznej. Pomysł mógł być zrealizowany dzięki pozyskaniu dotacji z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pozyskanej w PUP w Świdniku.

„AMERICANO "- to mała, przytulna knajpka oferująca swoim gościom dania typu fast food z kuchni włoskiej i amerykańskiej. Serwujemy m.in pizze, zapiekanki, panzerotti, hot-dogi, corn-dogi przekąski typu krążki cebulowe, frytki oraz paluchy serowe. Pozytywną stroną założenia działalności gastronomicznej jest przede wszystkim, stworzenie sobie miejsca pracy, satysfakcja z tworzenia nowych rzeczy i realizowanie postawionych sobie celów, poczucie niezależności (samodzielne decydowanie o podejmowanych działaniach), satysfakcja z pracy dla siebie, a nie dla kogoś.

Przy prowadzeniu własnej firmy, obok wymienionych pozytywów, pojawiły się także trudności, jakimi była konieczność poniesienia dużych kosztów związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej (dofinansowanie z PO WER, jak i swoje prywatne oszczędności ) nienormowane godziny pracy, ponadto odpowiedzialność finansowa i prawna, zarówno za siebie, jak i za pracowników. Wiąże się to także z koniecznością stałej kontroli sytuacji na rynku i walki o klienta oraz koniecznością śledzenia zmian prawnych (przepisów podatkowych, przepisów Kodeksu pracy, zasad higieny pracy i bezpieczeństwa).

Jeżeli jesteś osobą w wieku 18-29 lat zainteresowaną prowadzeniem własnej działalności gospodarczej prosimy o kontakt!

 

Punkt Informacyjny

Wydział Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100

20-094 Lublin

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected]

https://power-wuplublin.praca.gov.pl/

 

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama