Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Statystyki szczepień ściśle tajne

Radny Piotr Jabłoński zapytał władze miasta, ilu nauczycieli z miejskich placówek oświatowych zostało zaszczepionych przeciw Covid-19. Niestety odpowiedzi nie dostał. Wygląda na to, że urząd nie ma takich danych. Nie mają ich też inne instytucje, związane ze zdrowiem i oświatą.
Statystyki szczepień ściśle tajne

- Czy miasto posiada informacje o efektach akcji szczepień nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez miasto? Jeśli tak, to proszę o informację, ilu nauczycieli skorzystało z możliwości zaszczepienia się i jaki to jest procent w stosunku do ogółu nauczycieli zatrudnionych w wyżej wymienionych jednostkach - napisał w swojej interpelacji radny miejski.

Okazuje się, że miasto nie posiada takich danych, bo - jak twierdzi prezydent Chełma - akcję szczepień przeciwko Covid-19 dla kadry pedagogicznej chełmskich szkół i placówek oświatowych koordynowało Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie.

Z naszych ustaleń wynika, że ktoś wprowadził prezydenta w błąd. 

- Nie koordynujemy akcji szczepień. Przekazywaliśmy jedynie informacje do nauczycieli, że będą mogli się zaszczepić - informuje dyrektor delegatury Arkadiusz Kwieciński. - Nie dysponujemy więc danymi, ilu nauczycieli skorzystało ze szczepień, nie zbieraliśmy ich.

Nie ma ich miasto, nie ma kuratorium. Może pomoże Ministerstwo Edukacji i Nauki? Podobno każdy dyrektor placówki zobowiązany był wprowadzić dane o szczepieniu do Systemu Informacji Oświatowej.

- Nie mamy takich danych, nie zbieramy ich w SIO - dementuje Justyna Sadlak z MEiN. - Proszę pytania skierować do Ministerstwa Zdrowia lub Narodowego Funduszu Zdrowia.

A więc zapytanie w sprawie danych zgodnie z sugestią skierowaliśmy do ministra zdrowia. I znów pudło. Główny specjalista z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia Jarosław Rybarczyk poradził nam, abyśmy skierowali zapytanie do... Ministerstwa Edukacji i Nauki. Historia zatoczyła koło, a o danych "ani słychu, ani widu"...


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama