Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Miasto rozdaje maseczki

Prawie 250 tysięcy maseczek ochronnych otrzymał urząd miasta z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zostaną przekazane mieszkańcom Chełma.
Miasto rozdaje maseczki

Dystrybucja maseczek rozpoczęła się 30 kwietnia. Na jednego mieszkańca - zgodnie z sugestią Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - przypadają cztery maseczki. W ich rozdysponowaniu pomagają tym razem organizacje pozarządowe, które współpracują z urzędem.

W akcję włączyło się m.in. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. Malinowskiego. Maseczki rozdaje w swojej siedzibie przy ul. Starościńskiej 4a. Chętni mogą dostać maseczki w siedzibie Stowarzyszenia Tak Niewiele przy ul. Jadwigi Młodowskiej 16. Maseczki rozdaje Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i ich Przyjaciół Zbyszko, które urzęduje w gmachu. Po odbiór maseczek można się też zgłosić do Stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie przy ul. Obłońskiej 20 i do Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość przy ul. Wojsławickiej 2.

Ponadto maseczki zostaną przekazane również innym organizacjom pozarządowym działającym na terenie Chełma, a także miejskim jednostkom organizacyjnym. Trafią m.in. do MOPR, domów dziecka czy szkół, których pracownicy będą je dystrybuować wśród swoich podopiecznych/klientów oraz ich rodzin.

Maseczki dostaną też chełmskie parafie. Księża mają przekazać je wiernym oraz ich najbliższym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FanpslTreść komentarza: Cóż za inwestycje oby tylko spacerowicz nie połamali nóg na dziurawych drogach naszej gminyData dodania komentarza: 30.01.2026, 07:18Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wykorzystują mrozy, by przygotować się na lato. Chcą stworzyć przestrzeń do rekreacjiAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Na balety to ta władza ma pieniądzeData dodania komentarza: 30.01.2026, 07:15Źródło komentarza: Gm. Białopole. Relacja z wydarzenia „Święte wieczory” połączonego z obchodami Dnia Babci i Dziadka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: LESNICZANKATreść komentarza: Kogo to spotkało? Bo nikt nic nie pisze to anonimowi to się spaliło?Data dodania komentarza: 29.01.2026, 20:01Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Stracili budynek, a wraz z nim bezcenny sprzęt. Społeczność gminy chce pomóc pogorzelcom z PoniatówkiAutor komentarza: dziadekTreść komentarza: Zrobią huczne otwarcie, będzie szpak i proboszcz!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:48Źródło komentarza: Krasnystaw. Mieszkania małe, duże i gotowe "pod klucz". Jest koncepcja spółki SIMAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Jak zwykle będę odosobniony w swym spojrzeniu na świat a także na powyższą sprawę. Co tam, to se będę. Uważam, że każdy ma prawo do dysponowania własną OSOBĄ, jeśli nie czyni szkody fizycznej drugiemu, w taki sposób jak Mu się podoba. Jeśli OSOBA uzna, że nie pasuje do otaczającego świata czy też społeczeństwa, to Państwo powinno Mu zapewnić możliwość zejścia z tego łez padołu w sposób możliwie bezproblemowy. Może to się odbyć np. poprzez samoobsługową gilotynę, przez uruchomienie KLIKACZA włączanego przez Usługobiorcę. Usługa oczywiście płatna. Opłata w odpowiedniej wysokości by posłużyła do odpowiedniego serwisowania urządzenia oraz opłacenia zagospodarowania doczesnych szczątków OSOBY. Zebranie opłaty mogło by też na OSOBIE wymusić, konieczność zastanowienie się nad celowością swojej decyzji. Państwo z ostatecznej decyzji OSOBY miało by stały dopływ gotówki a społeczeństwo zaś by uzyskało jednorodność genetyczną pod względem sposobu patrzenia na świat, bo przecież Szanownemu Państwu oto chodzi, prawda? To pytanie jest oczywiście skierowane do tych NAJPRAWDZIWSZYCH POLAKÓW. Z takiej ostatecznej decyzji danej Osoby, były by też oczywiście części zamienne. Same plusy. Żart? Wcale nie, dogłębnie przemyślana sprawa.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:08Źródło komentarza: Wciąż dramatycznie dużo prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama