Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:15
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Uratowali myszołowa z pułapki

Dużą odwagą wykazali się dwaj nastolatkowie, którzy na własną rękę chcieli uratować ptaka zaplątanego w drutach na plantacji chmielu w Zakręciu. Ostatecznie myszołowa uwolnili krasnostawscy strażacy.
Uratowali myszołowa z pułapki

W sobotnie popołudnie dwaj koledzy, Kacper i Rafał wybrali się na przejażdżkę rowerową.  Zatrzymali się, aby podziwiać okolicę, gdy zauważyli coś na drutach.

- Kiedy podeszliśmy bliżej, rozpoznaliśmy myszołowa. Najpierw chcieliśmy sami go rozplątać. Próbowałem zasłonić mu bluzą dziób, ale od razu chwycił ją w szpony i wbił mi pazur w kciuka - opowiada 15-letni Kacper Dworucha.

Chłopcy postanowili poszukać pomocy u kobiety, która pracowała na polu. Kacper dał jej telefon, aby zadzwoniła po strażaków. Po pięciu minutach pojawił się zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

- Strażacy w kilka minut przecięli drut i wypuścili ptaka na wolność. Moim zdaniem, na sto procent był to myszołów. Trochę tym się interesuję, mam książki o ptakach polskich. Zrobiłem zdjęcia, a potem dopasowałem je do ilustracji. Jestem pewny, że to był myszołów - mówi Kacper. Chłopcy ucieszyli się, że myszołów wrócił na wolność.

 

Zobaczcie krótką relację z ratowania myszołowa.

myszolow.mp4

Zdjęcia i filmik Kacper DworuchaOceń

Napisz komentarz
Komentarze
as 25.05.2017 23:26
super sa ludzie ktorych stac na ludzki gest pelen szacun tez kocham nature i zwierzaki

ja_abc 22.05.2017 19:34
Strażacy sa zawsze nie zawodni,,, inne służby niech biorą przykład!

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama