Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:34
Reklama

Gmina postawiła na promocję

Choć trwa pandemia, gmina Włodawa promuje swoje jeziora. Zamierza stworzyć bazę zdjęć ukazujących najpiękniejsze zakątki, aby każdy, kto je obejrzy, chciał przyjechać na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, żeby odpocząć i zregenerować siły. Dzięki temu, oprócz Jeziora Białego, które już jest słynne na całą Polskę, zyskają Jeziora Glinki oraz Święte.
Gmina postawiła na promocję

- Wszyscy wiedzą, że to wyjątkowy region geograficzny z mnóstwem jezior, rzek i lasów. To prawdziwa perła natury z bogatą kulturą i historią. Prawie każde jezioro otacza magia legend. Wszystkie te czynniki tworzą warunki do rozwoju turystyki transgranicznej. Sława o malowniczym Jeziorze Białym w Polsce i Jeziorze Świtaź na Ukrainie od dawna przekroczyła granice narodowe. Te miejsca zyskały już na popularności i co roku przyciągają coraz więcej turystów. Jednak mało kto w województwie lubelskim słyszał o jeziorach: Piaseczno, Lucymer, Peremut, które znajdują się na Wołyniu. Wątpimy też w to, że wielu mieszkańców Wołynia odwiedziło wspaniałe jeziora w gminie Włodawa, takie jak Glinki czy Święte. A to z powodu brakuje promocji, obecności rozpoznawalnego obrazu wizualnego, podkreślającego te lokalizacje turystyczne na tle innych – przekonuje Anna Czajka, kierownik referatu oświaty, kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Gminy Włodawa.

Ma to się zmienić dzięki projektowi realizowanemu przez samorząd województwa wołyńskiego na Ukrainie (lidera) oraz gminę Włodawa. Przewiduje on  stworzenie i promocję marki turystycznej dla Pojezierza Szacko-Włodawskiego. Powstanie strona internetowa w trzech językach: angielskim, polskim i ukraińskim, gdzie zamieszczona zostanie baza zdjęć przedstawiających najpiękniejsze ujęcia jezior i otaczającej je przyrody. To ma sprawić, że będą bardziej konkurencyjne od innych jezior w kraju i zyskają na popularności.

Odbędzie się również wspólny transgraniczny festiwal kulturalny pt. „Tajemnica jeziora”, którego celem ma być nie tylko zwiększanie atrakcyjności tego miejsca, ale przede wszystkim wskazanie jego oryginalności i nietypowości. Festiwal najpierw odbędzie się nad brzegiem jeziora Piaseczno na Ukrainie, a następnie nad Jeziorem Białym w Okunince. Głównym elementem programu będzie pokaz teatralny lokalnych legend związanych z jeziorami. Wystąpią aktorzy i artyści z Polski i Ukrainy. Przewidziane są także konferencje po obu stronach granicy z udziałem samorządowców, przedstawicieli lokalnych firm związanych z turystyką oraz mediów. Całość zwieńczy film promujący tereny turystyczne obydwu samorządów.

To wszystko ma odbyć się do końca lipca tego roku, o ile pandemia odpuści. Ma też sprawić, że Jezioro Białe przestanie być kojarzone z miejscem, do którego ściągają rzesze młodych ludzi chcących głośno imprezować. Ma być to miejsce przyjazne, w którym turyści z każdej grupy wiekowej znajdą coś dla siebie i odpoczną w urokliwych miejscach, obcując z przyrodą.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
leo 22.04.2021 02:24
Może niech Gmina zacznie wywiązywać się ze swoich obowiązków i pomyśli o wspieraniu tego miejsca, a nie tylko wykorzystywaniu. Brud i smród, tak to wygląda - jezioro i jego plaże to wielka toaleta. Jest to bardzo przykre. Wszystko zaniedbane. Wstyd.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama