Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:20
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Zakład Karny w Chełmie

ZK w Chełmie w ubiegłym roku – roku pandemii – angażował się w różne akcje dobroczynne. Brali w nich udział funkcjonariusze, ale także skazani, którzy mieli okazję zrobić coś dobrego dla innych i przy okazji uczestniczyć w procesie resocjalizacji.
Zakład Karny w Chełmie

Już w maju ub. r. w ramach akcji niesienia pomocy zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną #ResortSprawiedliwościPomaga przekazanych zostało 300 maseczek ochronnych dla pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. Zostały uszyte przez sześciu skazanych mężczyzn, odbywających karę pozbawienia wolności w chełmskiej jednostce. Kolejna partia 300 maseczek trafiła pod koniec maja do pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kaniem.

Funkcjonariusze podarowali też poduszki - przytulanki dzieciom przebywających w oddziale dziecięcym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Zostały uszyte przez osadzonych w ramach programu resocjalizacji w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy „Ja też potrafię tworzyć”, finansowanego ze środków Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.

Zakład Karny w Chełmie, razem z Aresztem Śledczym w Lublinie oraz Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Lublinie, włączył się też w akcję pomocy potrzebującej chełmskiej rodzinie. Polegała ona na zebraniu pieniędzy, za które zakupiono wspaniałą świąteczną paczkę.

- Akcja ta przerosła nasze oczekiwania – mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK w Chełmie. - Rodzina otrzymała wszystkie wymarzone rzeczy: kuchenkę gazową, łóżka, baterię do zlewozmywaka, żyrandole, artykuły żywnościowe i higieniczne, słodycze. Ubiegłoroczne święta dla tej rodziny były z pewnością niezapomnianą chwilą.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie nie zapomnieli w czasie pandemii także o zwierzętach. W odpowiedzi na apel schroniska zebrali ponad 140 kilogramów karmy oraz koce.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama