Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 13:47
Reklama Reklama firmy Pomix

Fundacja Cemex "BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ"

Fundacja Cemex "BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ"

Fundacja wyszła na przeciw potrzebom mieszkańców, realizując projekty ułatwiające życie w czasach pandemii.  Wiosną fundacja realizowała projekt „Wirtualna Szkoła CEMEX”. Jego celem było stworzenie środowiska zdalnej nauki w aplikacji Microsoft Teams dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli w wybranych szkołach. Prace objęły m.in. konfigurację konta szkoły w aplikacji, wsparcie informatyczne, szkolenia. Do tej pory z inicjatywy skorzystały: Szkoła Podstawowa nr 7 (54 nauczycieli i 453 uczniów), Szkoła Podstawowa nr 5 (50 nauczycieli i 400 uczniów) oraz Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie (54 nauczycieli i 450 uczniów). Co ważne, program jest kontynuowany również w bieżącym roku. Szkoły zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą więc zgłaszać się za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]

Kolejny projekt był realizowany w okresie wakacyjnym. CEMEX zaprosił dzieci do udziału w programie „Lato z CEMEX”, ponieważ wiele z nich, z powodu restrykcji lub trudniejszej sytuacji finansowej rodziców, nie wyjechało w ubiegłym roku na wakacje. Dzieci i młodzież z Chełma przez całe wakacje uczestniczyły w zajęciach poświęconych zasadom bezpiecznego zachowania w czasie letnim, w domu, na ulicy, czy nad wodą. Zajęcia te zorganizowane zostały we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie, Klubem Wojskowym w Chełmie, Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej w Chełmie oraz Stowarzyszeniem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział w Chełmie. Kolejna odsłona projektu miała miejsce podczas tegorocznych ferii zimowych.

Jak co roku Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” przyznała granty finansowe organizacjom pozarządowym i placówkom edukacyjnym. Tym razem jednak wnioski rozpatrywane były w kontekście sytuacji społecznej spowodowanej pandemią. Dodatkowy etap oceny pozwolił na wyłonienie projektów, które w największym stopniu przyczyniają się do niwelowania negatywnych jej skutków. Na realizację takich działań Fundacja CEMEX przekazała wsparcie finansowe organizacjom pozarządowym i placówkom edukacyjnym.

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce firma zaopatrywała placówki medyczne i edukacyjne w maseczki, rękawiczki, przyłbice itp. W Chełmie pomoc trafiła do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz Żłobków Miejskich "Słoneczko" i „Chełmskie Niedźwiadki”.

Zaangażowanie społeczne firmy CEMEX – szczególnie w tak trudnym czasie pandemii COVID-19 – nie byłoby możliwe bez lokalnych partnerów społecznych. To właśnie lokalna współpraca pomaga budować lepszą przyszłość dla Chełma.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama