Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:50
Reklama Reklama sprzedaży domów na Os. Niedźwiadek w Chełmie

Agronomówka z Rudnika

Spółdzielnia socjalna funkcjonuje od września 2018 roku. Jej członkowie zajmują się na co dzień m.in. produkcją obiadów domowych. Przygotowują też posiłki dla uczniów ze szkół w Rudniku, Płonce i Gorzkowie. W czasie pandemii koronawirusa Agronomówka pomogła wielu potrzebującym. Przed grudniowymi świętami przygotowała i dostarczyła ponad 750 posiłków osobom znajdującym się w złej sytuacji życiowej i materialnej.
Agronomówka z Rudnika

- W okresie przedświątecznym pomogliśmy 76 osobom starszym i potrzebującym, dla których czas pandemii jest szczególnie trudny. Częściowo poszukiwaliśmy ich na własną rękę, ale w znacznej mierze pomogli nam w tym pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudniku. Zestawy składały się z dwudaniowych posiłków. Często odwdzięczano się własnoręcznie zrobionymi słodkościami - opowiada prezes spółdzielni socjalnej Edyta Sadowska.

Akcja przeprowadzona w dniach 7 -18 grudnia była możliwa dzięki współpracy spółdzielni z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny i Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zamościu. FRL pomogła Agronomówce kilka miesięcy wcześniej zrealizować inny projekt.

- W sierpniu i we wrześniu gotowałyśmy dwudaniowe obiady druhom z Rudnika, Płonki i Suchego Lipia. Przez 8 tygodni przygotowywałyśmy 49 posiłków dziennie - dodaje szefowa spółdzielni.

W czerwcu panie z Agronomówki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Gaszyn Challenge.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama