Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:35
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Angelika Kopiel, krawcowa z gm. Rudnik

Gdy usłyszała o akcji szycia maseczek w gminie Rudnik, mieszkanka Majdanu Borowskiego Pierwszego bez wahania zaoferowała swoją pomoc. Uszyła 104 maseczki, które trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców.
Angelika Kopiel, krawcowa z gm. Rudnik

- Krawiectwem interesowałam się już jako mała dziewczynka. Robiłam ubranka dla lalek, a później dla siebie. Często szyję i przerabiam ubrania dla bliskich i na własne potrzeby. Obecnie zajmuję się szyciem firan i lambrekinów na prezent z różnych okazji. Rok temu dostałam od mamy nową maszynę, która jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy. Gdy 6 maja otrzymałam materiał na maseczki, od razu przystąpiłam do szycia. Cieszę się, że mogłam pomóc. Być może i ja kiedyś będę w potrzebie. Wierzę, że dobro powraca - opowiada pani Angelika.

Maseczki uszyła sama w ciągu 5 dni. W czasie tej akcji mogła liczyć na wsparcie ze strony rodziny, która przejęła domowe obowiązki. W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem. Z tasiemki atłasowej wykonuje kotyliony weselne, patriotyczne, dożynkowe. Z tego samego potrafi wyczarować również niezwykłe ozdoby do włosów oraz kwiaty w doniczce. Te drugie powstają w taki sposób, że oklejane są kulki styropianowe, które później mocowane są na gałązkach lub drucikach oraz obsypywane kolorowymi kamykami. Wiele takich prac przeznacza na prezenty dla bliskich. 

- Ze względu na pandemię nie mogłam w ubiegłym roku uczestniczyć w innych akcjach charytatywnych. Jeśli tylko będzie okazja, z pewnością pomogę, tak jak chętnie uczestniczę w życiu społecznym gminy. W minionych latach zdarzało mi się upiec chleb na święto plonów lub powitanie ważnych gości - dodaje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Abc 19.02.2021 14:46
Najpierw te maseczki chciała sprzedać ale niestety nie powiodła się ta sztuka więc została dobroczyńcą BRAWO dla tej pani :d

Rysiek 18.02.2021 23:35
Tak Pani Angelika bardzo często uczestniczy w akcjach charytatywnych, zwłaszcza w GOPSIE jest częstym gościem!!

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama