Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:10
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Dariusz Grabczuk

Zawsze chętny do pomocy, także w pandemii nie zawiódł. Dariusz Grabczuk od lat organizuje paczki świąteczne dla dzieci i ich najbliższych. Na co dzień wspiera też kilka rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nie przeszkadza mu w tym nawet koronawirus.
Dariusz Grabczuk

- Z racji pandemii nie odbyła się uroczysta gala wręczenia prezentów, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Niemniej jednak Mikołaj dowiózł paczki do szkół i przedszkoli bądź bezpośrednio do domów. Zrobiliśmy to razem ze znajomym - wyjaśnia Grabczuk. - Nie wyobrażam sobie, że podczas ostatnich świąt miało być inaczej niż zwykle, bo wiem, że dzieci czekały na te prezenty.

To już tradycja. Chełmski radny, nie zważając na pandemię, obdarowywał mieszkańców miasta i powiatu świątecznymi podarunkami z okazji Bożego Narodzenia. Taką akcję wraz z zaprzyjaźnionymi sponsorami organizuje od lat.

To nie jest jedyna akcja pomocowa Dariusz Grabczuka. Na stałe, bez względu na okoliczności, pomaga kilku rodzinom, które - z różnych powodów - borykają się z problemami finansowymi. Inicjuje też zbiorki dla potrzebujących. Ostatnia z nich dotyczyła  zakup opału dla repatriantki.

Sam zawsze też nie szczędzi grosza. - Trzeba rozumieć ludzi. Jest bieda, niektórzy są nieporadni, innym trzeba pomóc w znalezieniu pracy. Sytuacje są różne: choroba, bezrobocie, samotność. Musimy być wrażliwi na sytuację innych, bo w życiu bywa różnie. Może to my kiedyś będziemy potrzebować pomocy? - mówi Grabczuk. - Jestem nauczycielem. Kiedy rozmawiam z moimi uczniami, przekonuję ich, że zawsze warto pomagać.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama