Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 03:14
Reklama
Reklama

Okuninka w Top 10 miejscowości turystycznych

Zima w pełni, odwrotu pandemii COVID-19 też jeszcze nie widać, ale Polacy już planują letnie urlopy. Portal Nocowanie.pl opublikował listę 10 miejscowości, o które ludzie spragnieni wypoczynku pytają najczęściej. Jest w tym gronie również Jezioro Białe.
Okuninka w Top 10 miejscowości turystycznych
Zainteresowanie turystów Okuninką, jako miejscem na najlepszy wypoczynek maleje. Jeszcze cztery lata temu była liderem Top 10, a teraz zajmuje dopiero siódme miejsce.

Wielu naszych rodaków z niecierpliwością czekało na zimowy wypoczynek. Jednak przedłużająca się pandemia, zamknięte kwatery noclegowe i ferie w jednym terminie dla wszystkich uniemożliwiły im wyjazd. Prawdopodobnie dlatego więcej osób, niż w poprzednich latach, już teraz szuka miejsca na wakacje. 

Nocowanie.pl opublikowało zestawienie 10. miejscowości turystycznych w kraju, które prawdopodobnie będą przeżywały największe oblężenie tegorocznego lata. Największe wzięcie mają tradycyjnie strefy nadmorskie oraz górskie. Zajmują one sześć pierwszych miejsc w rankingu. Liderem jest Władysławowo. Na drugim miejscu plasuje się Zakopane, a trzecia jest Łeba. Kolejne miejsca zajmują: Polańczyk, Krynica Morska i Szczawnica. Dopiero na siódmym miejscu jest Okuninka nad Jeziorem Białym i aż trudno uwierzyć, że zaledwie cztery lata temu była liderem tego rankingu. Tuż za nią jest Karwia i Solina. Najlepszą dziesiątkę zamyka Jastarnia. Eksperci zauważają jednak, że Polacy zainteresowani wyjazdem wakacyjnym coraz częściej pytają o noclegi w małych miejscowościach, leżących nieopodal morza, jeziora czy atrakcji górskich. Wolą przejść się kawałek lub dojechać, ale nocować w ciszy i spokoju. Wielkie kurorty tracą na atrakcyjności.

Z zapytań kierowanych przez turystów do portalu Nocowanie.pl wynika, że w tym roku największe oblężenie miejscowości turystyczne będą przeżywały na przełomie lipca i sierpnia. Ludzie nie planują jednak długich urlopów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama