Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:49
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień

Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, z inicjatywy Grażyny Szykuły, prezeski Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień, ugotowano i rozdano tysiące pierogów. Do udziału w akcji nie trzeba było nikogo namawiać. Panie były tak stęsknione swojego towarzystwa, że się same zgłaszały.

Chętnych do pracy członkiń stowarzyszenia było więcej niż potrzeba i pomieściłaby świetlica w Strachosławiu. Wszyscy potrzebujący w gminie Kamień dostali dzięki nim po paczce pierogów na święta. Były też świeżo upieczone strucle makowe. Za darmo - z życzeniami od Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień - prosto z kuchni w świetlicy w Strachosławiu.

- To naprawdę piękne, że ludzie chcą się dzielić z potrzebującymi tym, co mają. Chętnych do pomocy było o wiele więcej. Jedne panie gotowały pierogi, inne pomagały je rozdawać. Będzie to już nasza sztandarowa akcja i z pewnością ją powtórzymy za rok. Zostanie wpisana do kalendarza imprez powiatowych. Dużo osób dzwoniło, zamawiając pierogi dla rodziny. Odebrałam też telefon z Chełma, od pani w bardzo trudnej sytuacji. Wyjątkowo tam też nasze pierogi zostały dowiezione - opowiadała Szykuła.

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień to organizacja, która od lat działa na rzecz mieszkańców. Wspiera i integruje lokalne środowisko.

- Piszę projekty i pozyskuję pieniądze, najczęściej z chełmskiego starostwa. Dzięki temu umożliwiamy mieszkańcom udział w ciekawych wycieczkach - mówi Szykuła. - Te wyjazdy mają charakter chrześcijańsko-patriotyczny. Zawsze zaczynamy bądź kończymy je w kościele. Zwiedzamy ważne dla naszej historii miejsca. Wielu osób nie byłoby na to stać. Dla nich to wielkie przeżycie, że np. mogą zobaczyć Wisłę. Sami nigdy by tam nie pojechali - opowiada Szykuła. Jak zapewnia prezeska, ludzie te wyjazdy uwielbiają. Nawet w minionym roku, mimo pandemii, udało się zorganizować wycieczki do Urszulina i Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Stowarzyszenie dla lokalnego środowiska organizuje także warsztaty kulinarne i rękodzieła oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Mieszkańcy wsi chętnie z tej oferty korzystają, bo nie tylko mogą się czegoś nauczyć, ale też spotkać i porozmawiać. To sprzyja integracji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama