Strażacy strażnikami kąpieliska

  • 19.06.2020, 08:58
  • TWA
Strażacy strażnikami kąpieliska
Strażacy z OSP w Stołpnie będą strzec bezpieczeństwa turystów zażywających wodnych kąpieli w Jeziorze Białym. Gmina jest zadowolona z ich dotychczasowej pracy i ceny jaką podyktowali za swoje usługi.

Jeszcze tydzień temu nie było wiadomo, czy plaża w Okunince w ogóle zostanie otwarta i uruchomione będą kąpieliska podczas zbliżających się wakacji. W ostatnich dniach jednak wszystko się zmieniło.

- Podpisaliśmy umowę ze strażakami ze Stołpna. Ponieważ usługa jest tańsza niż 20 tys. euro, mogliśmy zawrzeć umowę z wolnej ręki. Skorzystaliśmy z tej możliwości, bo byliśmy zadowoleni z ubiegłorocznej pracy strażaków, a poza tym zaoferowali korzystną cenę. Obsłużą sezon za 80 tys. zł – wyjaśniała Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa.

Dwaj strażacy będą pilnowali wczasowiczów w obrębie pływającego molo, a czterej na odcinku plaży w kierunku Rusałki. Przy czym jeden z druhów będzie pilnował terenu z łodzi motorowej. Ponadto w gminnym punkcie informacji turystycznej powstanie punkt medyczny. Sezon rozpocznie się 27 czerwca, ale już w miniony weekend druhowie zameldowali się w Okunince, aby wyznaczyć tereny kąpielisk, przygotować się do pracy oraz przeprowadzić szkolenie z nowymi kandydatami na ratowników. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów będą czuwali do końca sierpnia, codziennie od godziny 10 do 18.

Przed wejściem na plażę oraz na pomosty zostaną ustawione tablice informujące o tym, jak turyści powinni się zachowywać, aby przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Rozstawione zostaną także stojaki na środki do dezynfekcji dłoni. Poręcze na pomoście będą dezynfekowane dwa razy dziennie.

- Osoby idące ulicą i chodnikiem powinny mieć maseczki na twarzach, ale na plaży już nie będzie takiego obowiązku. Zalecamy jednak zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy osobami wypoczywającymi. Ponadto na pomostach zostaną namalowane linie, aby wypoczywający wiedzieli, gdzie mogą się opalać czy siadać, żeby zachować bezpieczną odległość dwóch metrów od innych osób – wyjaśnia Radosław Cenkała z Urzędu Gminy we Włodawie.

Przynajmniej na pomoście ten obowiązek będzie respektowany i niezdyscyplinowani turyści mogą spodziewać się mandatów.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe