Zacharzyński złotym medalistą mistrzostw Polski!

  • 24.12.2019, 11:05 (aktualizacja 25.12.2019, 10:51)
  • TS
Zacharzyński złotym medalistą mistrzostw Polski!
Kolejne świetne wieści dla sympatyków krasnostawskiego Wodnika. Norbert Zacharzyński poszedł w ślady swojego młodszego kolegi Wojciecha Sławackiego i wywalczył trzy medale w rozegranych w Lublinie Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (w kategorii 16-latków).

W tegorocznym krajowym czempionacie 16-latków, który odbył się na pływalni Aqua Lublin, wzięło udział ok. 300 zawodników i zawodniczek z 91 klubów. Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw na zawodach reprezentowali Norbert Zacharzyński i Piotr Korzeniowski. Znakomitą dyspozycję zaprezentował pierwszy z pływaków. Podopieczny trenera Andrzeja Miciuły trzykrotnie stawał na podium. Najwięcej powodów do zadowolenia Zacharzyński miał po starcie na dystansie 200 m stylem klasycznym. W wyścigu finałowym krasnostawianin jako pierwszy dopłynął do mety (z czasem 2:14,63 sek.), zapewniając sobie pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

- Warto zaznaczyć, że w tej konkurencji Norbert zdeklasował swoich rywali, bo różnice czasowe były naprawdę duże. Po tym, jak na tablicy wyświetliły się wyniki, nasza euforia była niesamowita, tym bardziej że startując w Lublinie, czuliśmy się, jakbyśmy startowali w domu – tłumaczy Andrzej Miciuła, szkoleniowiec Wodnika Krasnystaw.

Setne sekundy decydowały o końcowej klasyfikacji w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Zwyciężył Nazar Żurawel ze Śląska Wrocław, ustanawiając na tym dystansie nowy rekord Polski juniorów młodszych – 28,00 sek. Drugie miejsce zajął Bartosz Skóra z Piątki Konstantynów Łódzki (28,25 sek.), z kolei jako trzeci do mety dopłynął Zacharzyński, uzyskując czas 28,60 sek.

- Dystans 50 m nigdy nie był koronnym dystansem mojego zawodnika. W poprzednich latach, rywalizując na tej odległości, zazwyczaj nie wchodził on do finału A. Wyniki osiągnięte przez niego w mistrzostwach w Lublinie ewidentnie pokazują, że w ostatnich miesiącach Norbert mocno poprawił swoje pływackie umiejętności i za to należy mu się duże wyróżnienie – podkreśla trener Miciuła.

Identycznie klasyfikacja wyglądała w wyścigu na 100 m stylem klasycznym. Żurawel pokonał ten dystans w 1:01,71 sek., Skóra był na mecie po 1:02,16 sek., zaś czas reprezentanta Wodnika to 1:02,72 sek. Zacharzyński rywalizował również w konkurencji 400 m stylem zmiennym. W tym starcie uplasował się jednak poza podium, zajmując dziewiąte miejsce (z czasem 4:32,58 sek.).

Bez medalu do domu wrócił drugi z zawodników krasnostawskiego klubu Piotr Korzeniowski. W dwóch konkurencjach – na 50 m stylem klasycznym oraz na 100 m stylem zmiennym, dotarł do finału B, zajmując odpowiednio 20. i 16. miejsce. W dwóch pozostałych startach – na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym Korzeniowski odpadał z rywalizacji w eliminacjach.

- Cieszymy się z sukcesów naszych zawodników. Dostrzegły je już władze Lublina, które wyciągnęły pomocną dłoń do naszego klubu. W weekendy miasto udostępni nam bezpłatnie 50-metrowy basen, więc ta pomoc jest bardzo pokaźna. Oprócz tego klub uczelniany AZS UMCS Lublin wyszedł z inicjatywą spotkania z olimpijczykami. Ma się ono odbyć w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie – dodaje trener Miciuła.

Należy zaznaczyć, że zarówno 14-letni Sławacki, jak i 16-letni Zacharzyński zakwalifikowali się do kadry narodowej juniorów.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe