Oddał gminie majątek w zamian za opiekę

  • 19.10.2019, 07:06
  • TWA
Oddał gminie majątek w zamian za opiekę
Jeden z mieszkańców oddał urzędowi gminy w darowiźnie cały swój majątek, wart około 120 tys. zł. W zamian samorząd zobowiązał się płacić za jego pobyt w Domu Pomocy Społecznej w Różance.

Kilka lat temu radni przyjęli uchwałę, na podstawie której gmina może zobowiązać się do odpłatności za pobyt swojego mieszkańca w DPS w zamian za przejętą darowiznę. Z tej możliwości skorzystały już dwie osoby.

- Jest to osoba samotna. Nie ma nikogo, kto by się nią zaopiekował, albo opłacał jej pobyt w DPS. Stan zdrowia tego mieszkańca jest na tyle ciężki, że wymaga on opieki całodobowej. My natomiast, w ramach własnych możliwości, nie jesteśmy w stanie takiej opieki mu zapewnić, dlatego zdecydował się przekazać nam swój majątek, a my w zamian będziemy regulować opłaty związane z jego pobytem w Domu Pomocy Społecznej – tłumaczyła podczas ostatniej sesji kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edyta Drzymalska.

Darowizna na rzecz gminy to dwie działki. Jedna o pow. 3,65 ha jest niezabudowana, zaś druga o pow. 2,39 ha zabudowana. Rzeczoznawca wycenił ich wartość na prawie 120 tys. zł.

W 2015 roku mieszkanka Konstantyna przekazała gminie swój majątek w zamian za dożywotnią opiekę. Kilka tygodni później kobieta zmarła.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bozena
bozena 28.10.2019, 15:41
ludzie czyli dzieci pozbywaja sie starych rodzicow ,bo sie ich wstydza isa dla nich obciazeniem.
miejscowy
miejscowy 21.10.2019, 13:29
Bardzo rozsądne rozwiązanie. Czas skończyć z utrzymywaniem ludzi na koszt społeczeństwa. Jak ma rodzinę, to rodzina winna się opiekować, nie czekać na schedę, a opiekę scedować na innych. Jak nie ma rodziny, przekazuje majątek w zamian za opiekę. Brawo gmina.
andy
andy 01.11.2019, 14:34
jak w "miłosierdziu gminy" Konopnickiej

Pozostałe