Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień

  • 25.03.2019, 13:52
  • TWA
Większość nauczycieli za strajkiem | Super Tydzień
21 szkół z terenu powiatu włodawskiego przystąpi 8 kwietnia do strajku generalnego. Tak zdecydowali nauczyciele w referendum, które w naszych placówkach odbyło się między 14 a 19 marca. Mają też poparcie samorządowców.

- Głosowanie prowadzono w 23 szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie funkcjonują związki zawodowe. W jednej z tych placówek związkowców nie ma, ale nauczyciele zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy także ich uwzględnili  – informuje Marek Ostrowski, szef włodawskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W trakcie głosowania wycofała się szkoła z Hanny. Nauczyciele zaczęli obawiać, się, czy ich głos protestacyjny nie zostanie odebrany niewłaściwie przez władze fundacji, która prowadzi jednostkę. Z kolei nauczyciele z podstawówki w Kaplonosach opowiedzieli się w referendum  przeciwko przystępowaniu do strajku generalnego.

- Uszanowaliśmy decyzję nauczycieli z obydwu szkół, bo mieli do niej prawo. Może mają podstawy, aby się czegoś obawiać, ja w to nie wnikam. Ponadto nie namawiałem ich do zmiany stanowiska, aby nie zostać posądzonym o jakąś agitację – dodaje Ostrowski.

Władze starostwa powiatowego poparły decyzję nauczycieli z naszych szkół oraz podpisały się pod postulatami związku powiatów polskich w sprawie zmian w finansowaniu oświaty.

- Na barki samorządów przenosi się coraz większe koszty związane z finansowaniem szkolnictwa. Nie możemy dalej na to pozwolić, bo wkrótce nie podołamy tym wydatkom, natomiast też mamy wiele własnych inwestycji, które są niezbędne, m.in. związanych z budową, przebudową i modernizacją dróg – mówi Tomasz Korzeniewski, wicestarosta powiatu włodawskiego.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe