Bezrobocie najniższe od ćwierć wieku | Super Tydzień

  • 19.02.2019, 11:13
  • TWA
Bezrobocie najniższe od ćwierć wieku | Super Tydzień
Stopa bezrobocia w powiecie włodawskim wciąż maleje. Na koniec grudnia ubiegłego roku bez pracy było o około 150 osób mniej w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. Lepsze statystyki nie oznaczają wcale, że we Włodawie jest łatwiej o pracę.

31 grudnia 2018 roku bez pracy pozostawało 2229 mieszkańców powiatu włodawskiego, co stanowi 14,8 proc. Dla porównania, w 2017 roku stopa bezrobocia wynosiła 16,5 proc. Mimo tego korzystnego wskaźnika powiat włodawski wciąż plasuje się na ostatnim miejscu w województwie, a to oznacza, że najtrudniej u nas o zatrudnienie.

Liczba bezrobotnych wprawdzie maleje, ale nie dlatego, że w powiecie włodawskim otwierane są fabryki, w których powstają nowe miejsca pracy. Powodem jest wyjazd wielu osób, szczególnie młodych, za pracą do innych miast w Polsce, bądź za granicę. Zdarzają się też przypadki, że niektórzy rezygnują z pośrednictwa pracy, aby pobierać wysokie świadczenie 500+.

Jak przedstawiają się wskaźniki bezrobocia w rozbiciu na gminy? Najwięcej bezrobotnych jest we Włodawie, aż 665 osób. W gminie Włodawa bez pracy jest 422 mieszkańców. Trzecie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Wola Uhruska z 269 bezrobotnymi. Dalej są gminy: Hańsk (212 bezrobotnych), Urszulin (183 bezrobotnych), Wyryki (168 bezrobotnych) oraz Stary Brus (167 bezrobotnych). Podobnie jak w poprzednich latach najniższe bezrobocie jest w gminie Hanna.

Dręczenie i gwałcenie... dla zabawy? Sprawcy usłyszeli już, co ich czeka [CZYTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe