Uwaga! Policja kontroluje! [VIDEO] | Super Tydzień

  • 11.02.2019, 08:17
  • MP
Uwaga! Policja kontroluje! [VIDEO] | Super Tydzień
Lubelscy policjanci oraz mundurowi Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli wzmożone kontrole na drogach w ramach corocznej akcji bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Na najczęściej wybieranych i najbardziej ruchliwych trasach pojawi się więcej patroli. Służby będą również dokładnie kontrolować stan autokarów, które mają zabrać dzieci na wypoczynek.

Mundurowi rozpoczęli wzmożone kontrole na drogach już w piątek. Szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowców, uprawnienia do kierowania pojazdami, a także dokumenty pozwalające do użytkowania autokarów i przewożenia pasażerów. Nie obejdzie się także bez kontroli stanu technicznego pojazdów.

- Będziemy zwracali szczególną uwagę na układ hamulcowy i kierowniczy, grubość bieżnika opon, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenia - mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. - Przypominamy również, że rodzice i opiekunowie sami mogą poprosić mundurowych o skontrolowanie autokaru, którym dzieci będą podróżować na zimowy wypoczynek.

W Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie prośbę o taką kontrolę można zgłosić przez całą dobę, dzwoniąc pod numery: 82 560 12 10, 82 575 62 10 i 82 572 72 09. W naszym mieście odbywa się ona na parkingu przy Parku Miejskim, w Krasnymstawie na ul. Lwowskiej przy Dworcu PKP, a we Włodawie na ul. Wiejskiej lub w miejscu wskazanym przez osobę zgłaszającą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Należy pamiętać, aby w zgłoszeniu przekazać informację o przewoźniku oraz liczbie osób, która ma podróżować autokarem - dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Podczas zeszłorocznych ferii, które trwały od 26 stycznia do 11 lutego, policjanci skontrolowali blisko 7000 kierujących, w tym 104 autokary przewożące dzieci na obozy i zimowiska. W tym okresie doszło do 33 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 35 zostało rannych.

W Lesie Borek znikają kolejne drzewa. Masowa wycinka czy celowe zabiegi? [SPRAWDŹ]

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
naszchełm
naszchełm 11.02.2019, 09:26
tesco, kaufland i biedronki;)
demonzydowatyk
demonzydowatyk 11.02.2019, 18:09
a lidl czy carrefour tez zwiedzamy

Pozostałe