Gm. Kamień: Złamali tajność wyborów

  • 26.11.2018, 09:41
  • DBEZ
Gm. Kamień: Złamali tajność wyborów
Rada Gminy Kamień dwukrotnie wybierała swojego przewodniczącego. Za pierwszym razem rozdano numerowane karty. Wiadomo było, kto jak zagłosował, a wybór prezydium rady powinien być tajny.

Pierwszą sesję Rady Gminy Kamień VIII kadencji poprowadziła seniorka Alicja Szczerba. W komisji skrutacyjnej zasiedli: Renata Watrakiewicz,Mariusz Sereda i Natalia Zubek-Olszewska. Obecni byli m.in.: ustępujący wójt Roman Kandziora i nowo wybrany wójt Dariusz Stocki. Sesja była transmitowana na żywo na kanale YouTube. Filmik już pierwszego dnia miał 129 wyświetleń.

 

Kto z nami, kto przeciw?

 Pierwsze tajne wybory dotyczyły powołania przewodniczącego rady gminy. Zgłoszono dwoje kandydatów: Agnieszkę Poźniak z komitetu PiS i Zbigniewa Czerwonkę z komitetu wyborczego Dariusza Stockiego. Czerwonka był pewnym kandydatem, bo jest radnym z komitetu nowego wójta, który w radzie ma dziewięciu swoich przedstawicieli. Tyle też głosów zdobył w głosowaniu tajnym. Na Agnieszkę Poźniak oddano sześć głosów. Najprawdopodobniej poparli ją radni wybrani z PiS i komitetu Andrzeja Wnuka. W sumie jest ich sześcioro. Procedurę głosowania powtarzano dwukrotnie z powodu popełnionego błędu. Przeciwko złamaniu tajności wyborów zaprotestował radny Roman Kołtun.

- Jakie tajne głosowanie, skoro karty były ponumerowane i wydawano je zgodnie z listą obecności? - dociekał radny.

 

Szczegóły tej sprawy znajdziecie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Chełmskiego

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kejt
Kejt 26.11.2018, 18:16
Błąd rzeczowy-nie "komitetu Andrzeja Wnuka",tylko KWW Pawła Wnuka.

Pozostałe