Gminy czekają zmiany

  • 05.11.2018, 08:52 (aktualizacja 05.11.2018, 09:01)
  • DBEZ, TS
Gminy czekają zmiany

Gmina Kamień

Wójtem został Dariusz Stocki. Tuż przed godz. 23 pojawiły się pierwsze, nieoficjalne wyniki. Jak udało nam się ustalić, na Stockiego oddano ok. 180 głosów więcej niż na Marka Neckiera, kandydata PiS.

- Chciałbym podziękować za oddane głosy, pogratulować kontrkandydatowi wyniku i życzyć mądrych decyzji - powiedział Neckier tuż po podliczeniu głosów.

Jedynie w Czerniejowie Neckier miał większe poparcie niż Stocki. W pozostałych komisjach przegrywał. W Kamieniu walka była wyrównana, ale ostatecznie dwoma głosami również wygrał tam Stocki.

 

Gmina Dubienka

Na wójta wybrano Krystynę Deniusz-RosiakWaldemar Domański tym razem przegrał wybory - w obwodzie Dubienka 255 głosami do 377, w Skryhiczynie 99 do 151, a w Siedliszczu miał zaledwie 8 głosów więcej. Z nieoficjalnych danych wynika, że Krystyna Deniusz-Rosiak ma około 164 głosy przewagi.

 

Gmina Wierzbica

Wybory na wójta wygrała Bożena Deniszczuk. W jej sztabie już o godz. 23 panowało duże poruszenie i świętowano zwycięstwo. Z nieoficjalnych danych wynikało, że prowadzi około 260 głosami. Brakowało tylko wyników z jednej komisji w Ochoży. Nawet gdyby tam nie otrzymała ani jednego głosu, co się wydaje niemożliwe, to i tak utrzyma przewagę. Jej kontrkandydat, Bogusław Żelechowski wygrał jedynie w obwodzie Wierzbica. W pozostałych miejscowościach prowadziła Bożena Deniszczuk.

 

Powiat włodawski

W dwóch gminach powiatu włodawskiego, w których doszło do dogrywki w II turze wyborów samorządowych, zwyciężyli kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gminą Stary Brus będzie kierował Paweł Kołtun, zaś gminą Włodawa Dariusz Semeniuk.

 

Gmina Stary Brus

Szczególnie zacięta walka odbyła się w Starym Brusie. W wyścigu o stanowisko wójta gminy zmierzyli się Paweł Kołtun (PSL) i Anna Fox-Hulme (PiS). Podobnie jak w pierwszej turze różnica głosów była bardzo mała. Według nieoficjalnych wyników, jakie udało się nam zebrać przed północą, Kołtun zwyciężył 65 głosami.

 

Gmina Włodawa

Dogrywka odbyła się również w gminie Włodawa. Tam mieszkańcy wybierali pomiędzy Dariuszem Semeniukiem (PSL) a Andrzejem Rusińskim (KWW Sprawiedliwa Gmina). Więcej osób poparło kandydata PSL. Według naszych informacji zebrał on o ponad 300 głosów więcej.

DBEZ, TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe