Krasnystaw: Gwałt, którego nie było

  • 29.10.2018, 10:41 (aktualizacja 05.11.2018, 09:03)
  • GD
Krasnystaw: Gwałt, którego nie było
- Nastolatek jest linczowany za gwałt, którego w ogóle nie było - stanowczo podkreśla Waldemar Fedorowicz, dyrektor PCPR w Krasnymstawie. Koledzy dotkliwie go pobili, a media w pogoni za sensacją bezrefleksyjnie nazwały 14-latka gwałcicielem. A jak było? Okazało się, że zamknął się z 6-latką w pokoju, a potem zdjął jej majtki i podrzucał, gdy siedziała mu na kolanach.

O bulwersującym zdarzeniu pracownicy jednej z placówek opiekuńczych w Krasnymstawie powiadomili policję 11 października. Kilkanaście dni później sprawa wyciekła do mediów i niemal z miejsca obiegła cały kraj. Rozpisywano się, że nastoletni sprawca rzekomo obmacywał 6-letnią dziewczynkę i wykorzystał ją seksualnie. Na koniec miał grozić dziecku zrobieniem krzywdy, gdy o wszystkim komuś się wygada.

- Z całą stanowczością i powagą sprawy dementuję wszystkie doniesienia w tym zakresie. Fakty są takie, że ze strony 14-latka rzeczywiście doszło do niestosowanego zachowania, ale żadnego gwałtu nie było. Z obdukcji lekarskiej i opinii psychologa jasno wynika, że dziewczynka nie doznała żadnego uszczerbku fizycznego i psychicznego. Dziecko chodzi do przedszkola, jest radosne i normalnie funkcjonuje - informuje Waldemar Fedorowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie.

Dyrektor zapewnia, że między nastolatkiem i dziewczynką nie było kontaktu cielesnego. Chłopak miał na sobie spodnie, a całe zdarzenie z podrzucaniem na kolanach dziecka z opuszczoną bielizną miało trwać od kilku do kilkunastu sekund. Badanie ginekologiczne w obecności psychologa i opiekunów prawnych wykazało, że 6-latka jest "nietknięta".

Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako tzw. inna czynność seksualna. Akta sprawy trafiły najpierw do krasnostawskiej prokuratury, a następnie do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. Incydentem zajmie się jednak sąd w Rykach, gdyż z tamtego regionu pochodzi 14-latek.

Jak się dowiadujemy, jeszcze przed medialnymi doniesieniami 14-latek został pobity poza terenem placówki opiekuńczo-wychowawczej przez trzech znanych mu nastolatków. Obecnie przebywa on w bezpiecznym miejscu, zgodnie z wolą jego matki i placówki opiekuńczej.

- Zawiadomienie o pobiciu 14-latka otrzymaliśmy 17 października. Materiały ze sprawy zostaną przekazane do sądu rodzinnego i dla nieletnich - mówi kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Wiadomo już, że w niedługim czasie chłopak zostanie przeniesiony do innej placówki opiekuńczej. Zarówno nastolatek, jak i ofiara jego "niestosownego zachowania" pozostają pod opieką psychologów.

- Chcemy wszystko rzetelnie wyjaśnić. Niczego nie zamierzamy zamiatać pod dywan. Jednocześnie apeluję, aby nie przekreślać i nie stygmatyzować publicznie tego chłopca, który najprawdopodobniej nawet nie był świadomy konsekwencji swego zachowania. Nie przesądzajmy też o winie na podstawie niesprawdzonych informacji - apeluje Waldemar Fedorowicz.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szok
szok 01.11.2018, 08:28
przepraszam, a to że jest "nietknięta" jak to państwo napisali to nie znaczy że jej nie upokorzył. a seks oralny to też ginekolog wykluczył?
Gość
Gość 30.10.2018, 09:44
Ciekawe, czy pan Dyrektor tak samo zareagowałby, gdyby to dotyczyło jego córki / wnuczki.
gość
gość 01.11.2018, 08:24
o tym samym pomyślałam

Pozostałe