Włodawa: Otwarto fabrykę dla zamkniętych w więzieniu

  • 8.10.2018, 09:12
  • tsa
Włodawa: Otwarto fabrykę dla zamkniętych w więzieniu
Pierwsza na Lubelszczyźnie i czwarta w kraju - fabryka specjalnie dla osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie została już otwarta. Więźniowie będą produkować meble i zarabiać na swoje utrzymanie. Niestety nie wszyscy dostąpią przywileju pracy.

Z wielką pompą otwarto w piątek, 5 października fabrykę mebli przy Zakładzie Karnym we Włodawie. Były władze wojewódzkie i lokalni samorządowcy, a także przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

To pierwsza fabryka w rejonie działania tego inspektoratu. Inwestycja kosztowała budżet państwa ponad 18 mln zł.

Na terenie kraju ma powstać 40 takich fabryk. Budowane są w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów".

- Jest to program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej – wyjaśnia ppor. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie.

 

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe