Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Będą walczyć z PSL-em o powiat

KWW BAS18 i G9 ma już listy kandydatów na radnych powiatu chełmskiego. Są na nich dwaj wójtowie, którzy odpuścili sobie walkę o reelekcję w gminach. W gronie kandydatów do rady powiatu jest również radna miasta Chełm, która przeprowadziła się do gminy Chełm.

Lokomotywą wyborczą w okręgu nr 1, który obejmuje miasto i gminę Rejowiec Fabryczny, Rejowiec i Siedliszcze będzie Tomasz Szczepaniak, wicestarosta chełmski, były sekretarz gminy Siedliszcze. Powalczy on o mandat z radnym powiatowym Andrzejem Dzirbą, któremu jedynkę dało PSL.

Na liście kandydatów BAS18 i G9 wystawiło również m.in. Stanisława Wierciocha, radnego który objął stanowisko w trakcie kadencji.

W okręgu nr 2, a więc w gminie Chełm, listę otwiera były starosta Paweł Ciechan. Tuż za nim jest radny powiatowy Andrzej Derlak. Na trzecim miejscu znalazła się Anna Mirzwa, radna miasta Chełm, która ostatnio zmieniła miejsce zamieszkania.

W PSL listę okręgu nr 2 otwiera Jarosław Wójcicki, prezes gminnego PSL i dyrektor jednej z chełmskich szkół.

Ciekawie zapowiada się walka o głosy w okręgu nr 3. O mandaty do rady powiatu powalczą między sobą gminy Kamień i Dorohusk. Listę BAS18 i G-9 otwierają radna powiatowa Agata Radzięciak z Dorohuska i były wójt Dorohuska Stanisław Korzeniowski. PSL oprze swoją listę na nazwisku Grażyny Szykuły, przewodniczącej rady powiatu z gminy Kamień i Kazimierzu Stockim, byłym staroście również z gminy Kamień. Tej dwójce głosy może odebrać co prawda ostatni na liście KWW BAS18 i G9, ale jednak znany od lat, wójt gminy Kamień Roman Kandziora. W Dorohusku głosy dla PSL-u będzie zbierała Jolanta Ryszkiewicz, dyrektorka wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych w starostwie.

W okręgu nr 4, a więc w gminach: Białopole, Dubienka, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź przeciwkoLucynie Sak z PSL-u komitet BAS18 i G9 wystawił Janusza Kańskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Usługowo Produkcyjnego w Dubience. Co ciekawe, Kański zarządza spółką należącą do gminy Dubienka, gdzie wójtem jest Waldemar Domański z PSL-u. Dalej na liście BAS18 i G9 jest m.in. była radna powiatowa Krystyna Radomska z gminy Wojsławice, która wcześniej startowała z PiS. Na samym końcu znalazł się radny powiatowy Radosław Rakowiecki.

Tak jak zapowiadaliśmy, okręg nr 5 obejmujący gminy Ruda-Huta, Sawin i Wierzbica "oddano" wójtowi Andrzejowi Chrząstowskiemu. Będzie on jedynką na listach BAS18 i G9. O mandat w tym okręgu z list PSL ubiega się starosta chełmski Piotr Deniszczuk. Który z nich zdobędzie więcej głosów i kto ostatecznie zostanie starostą? Wybór starosty należy do radnych powiatu, których w nadchodzącej kadencji będzie 18. Niektórzy w gronie BAS18 i G9 typują nawet kilka osób, które po wyborach mogłyby ubiegać się o stanowisko starosty.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Oj jak boli oj jak boli:D. Biedny krasnystaw walczący o kąpielisko na zarośniętym stawie i inne wioski i wioseczki z prawem miejskim... A kysz zazdrośnicy.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 21:26Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: następna podwiechaTreść komentarza: Widzę że chełmska rodzina radia maryja ruszyła na wykopki. No cóż , zapał jak zwykle a kończy się jak zawsze.... 🪏 dziurą w ziemi :))Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:21Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tylko podziwiać. Talent, samozaparcie i dążenie do doskonałości. Tak trzymaj.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 16:11Źródło komentarza: Krasnystaw. Jak narodził się ten talent? Historia skrzypaczki Roksany GrobelnejAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Spokojnie. Idzie wiosna i wnet zazielenią się krzaczory. Nie ma to jak na łonie natury.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 16:05Źródło komentarza: Toalety publiczne w Chełmie. Mieszkańcy zgłaszają problemy, miasto odpowiadaAutor komentarza: JózekTreść komentarza: Oczywiście!!! A kto przyjął projekt i nadzorował pracę?Data dodania komentarza: 10.03.2026, 14:49Źródło komentarza: Chełm. Murek się posypał. Miasto zgłosiło usterkę wykonawcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama