Wystawa: Roztocze Jarmuła

  • 4.06.2018, 10:40
  • AN
Wystawa: Roztocze Jarmuła
Tylko do 6 czerwca można oglądać roztoczańskie pejzaże Zygmunta Jarmuła. Wystawa artysty gości w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

Zygmunt Jarmuł  mieszka w Szczebrzeszynie, w jego najbadziewniej ulubionym miejscu pod słońcem, gdzie ma swoją pracownię. Jest artystą wszechstronnym i spełniającym się w wielu dziedzinach sztuki. Maluje, przeważnie pejzaże, mówiąc o sobie "jestem dzieckiem natury, dzieckiem pejzażu, chodzę, obserwuję". Wykonuje różnego rodzaju rzeźby, także rzeźby sakralne. Jest autorem projektu i realizacji rzeźby – krucyfiksu do kościoła Królowej Polski w Zamościu. Robi meble z drzewa oraz instalacje przestrzenne np. "Trzcinę Szczebrzeszyna" i ceramikę. Jego prace z wypalonej gliny nazwane zostały "Jarmulakami". Jest autorem dwóch pomników (w tym pomnika "Chrząszcza" w Szczebrzeszynie), kilkunastu tablic pamiątkowych, rzeźb nagrobkowych. Artysta bierze udział w wielu wystawach – indywidualnych i zbiorowych, gdzie prezentuje swoje malarstwo, rzeźbę i ceramikę.

Na wystawie w Krasnymstawie prezentuje 15 pejzaży roztoczańskich malowanych olejem, pastelą i tuszem, rzeźby "Pieta" i "Ukrzyżowanie", prace ceramiczne tzw. "Jarmulaki" oraz rzeźbę gipsową "Wieprz oplatający Szczebrzeszyn".


Podobne tematy:

Dni Kultury Chrześcijańskiej na finiszu [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe