Spotkania: Dni Kultury Chrześcijańskiej na finiszu

  • 4.06.2018, 10:30
  • AN
Spotkania: Dni Kultury Chrześcijańskiej na finiszu
Dobiega końca tegoroczna edycja Dni Kultury Chrześcijańskiej. W ramach wydarzenia będziemy gościć w Chełmie jeszcze dziennikarza Krzysztofa Ziemca oraz producenta filmowego Bogdana Adama Miszczaka.

Spotkanie z redaktorem mediów publicznych odbędzie się w środę, 6 czerwca. Najpierw w II LO o godz. 11.30 spotkanie zatytułowane "Fake news a dziennikarstwo pokoju". W roli głównej wystąpi Krzysztof Ziemiec. Następnie w Chełmskiej Bibliotece Publicznej promocja książki Ziemca zatytułowanej "Wysiedleni. Akcja Wisła 1947".

- Książka ta jest zbiorem rozmów ze świadkami Akcji Wisła. Ma również nasz lokalny element - zdradza Tadeusz Boniecki. - Jest w niej opowieść pana Stanisława Kowalskiego, mieszkańca Brzeżna koło Chełma. Pan Stanisław już zmarł, ale autorowi zdążył jeszcze opowiedzieć swoje życiowe losy.

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

7 czerwca z kolei organizatorzy zapraszają na godz. 11 na projekcję filmu "Jako w niebie tak i w Komańczy" w reż. Macieja Wójcika. Film opowiadający o internowaniu Prymasa Tysiąclecia jest czwartym filmem z cyklu "Historyczny pejzaż Podkarpacia", zrealizowanym przez Bogdana Miszczaka, właściciela Telewizji Obiektyw z Krosna. Tytuł filmu nawiązuje do słów, którymi często modlił się kardynał, przebywając w Bieszczadach na internowaniu.

Realizatorom udało się zaangażować znakomitych aktorów. Jerzy Trela zagrał ojca kardynała, w postać Stefana Wyszyńskiego wcielił się Marek Kalita. W filmie zobaczymy spotkanie kardynała z ojcem, który odwiedził go w Komańczy. Seans odbędzie się w II LO. Wstęp wolny. Po projekcji o godz. 12 organizatorzy zapraszają na spotkanie z Bogdanem Adamem Miszczakiem, producentem filmu. Wstęp wolny.


Teraz czytane:

Palinocka coraz bliżej. Co z tym roku przygotowali organizatorzy [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe