Krasnystaw: Noc słowiańskich obrzędów

  • 4.06.2018, 10:00
  • MP
Krasnystaw: Noc słowiańskich obrzędów
Stowarzyszenie Pod Napięciem oraz Krasnostawski Dom Kultury już po raz czwarty organizują tradycyjną sobótkę pod hasłem "Palinocka Pod Światowidem". Odbędzie się nocą z 16 na 17 czerwca przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji związanych z ludowymi obrzędami Słowian. Wstęp wolny.

- Ubiegłoroczna Palinocka została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez uczestników. Mieszkańcy miasta dopytywali nas o kolejną taką imprezę - mówi Andrzej Kostrzanowski, prezes Stowarzyszenia Pod Napięciem. - Nasze wydarzenie jest apolityczne i nie ma charakteru religijnego. Skupiamy się na historii i kulturze, a także obrzędowości ludowej naszych przodków. Chcemy również popularyzować i chronić zapominane zjawiska, wytwory oraz obyczaje związane z Krasnymstawem, oraz regionem etnograficznym miasta.

W tym roku na uczestników Palinocki czeka szereg ciekawych atrakcji. Nie zabraknie koncertów, pokazów z ogniem, prezentacji grupy rekonstrukcyjnej Drużyny Grodów Czerwień, poszukiwania kwiatu paproci czy ogniska. Będą ponadto widowiska obrzędowe, kiermasze rękodzieła oraz słowiańska kuchnia. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy fundacji Viva oraz Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt Sekcja Krasnystaw, którzy będą propagować adopcję i walkę o prawa zwierząt. 


Gorący temat:

Czy krasnostawskiej szkole grozi zamknięcie? [SPRAWDŹ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe