Kultura: Made in Poland

  • 7.05.2018, 08:38
  • AN
Kultura: Made in Poland
W Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej 11 maja odbędzie się wernisaż wystawy Janusza Oskara Knorowskiego. Artysta zaprezentuje swoje prace w odsłonie zatytułowanej Made in Poland.

Wystawa przygotowana przez Janusza Oskara Knorowskiego jest jednocześnie projektem badawczym odnoszącym się do społecznego odbioru pokazywanych obrazów i ich malarskiego języka. Na wystawie prezentowane będą wielkoformatowe obrazy malowane techniką klasyczną. Ich głównym motywem są ogrodzenia betonowe oddziaływające na odbiorcę skalą i ciągłością i stanowią spoiwo wizualne projektu. Poza tym na wystawie znajdują się prace nazywane przez autora "pośrednimi". To obrazy powstałe z potrzeby przekładania na język malarski znaczących zdarzeń: wizualnych, historycznych, społecznych i osobistych. Obrazy pośrednie skupiają w sobie zarówno wartości wysokie, jak i niskie, wydarzenia wywołujące dysonanse myślowe i dyskursywne konflikty.

Knorowski jest absolwentem wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowniach: malarstwa profesora Ludwika Maciąga, rysunku profesora Wiesława Szamborskiego, rzeźby profesora Adama Myjaka. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz pracownię malarstwa w przestrzeni multimedialnej na Wydziale Sztuka Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W latach 1988 i 1991 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jest autorem 60 wystaw indywidualnych. Był współzałożycielem, z Muńkiem Staszczykiem, zespołu T. Love.


Teraz czytane:

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe