Gm. Rejowiec: Marysin żąda lepszych dróg

  • 27.04.2018, 08:28
  • DBEZ
Gm. Rejowiec: Marysin żąda lepszych dróg
Mieszkańcy Marysina zaprosili starostę Piotra Deniszczuka do rozmowy o drogach powiatowych. Chcą nowego asfaltu we wsi, poprawy drogi w kolonii i budowy łącznika przez Ludwinów w kierunku miasta. Jak mówią, rozeszły się wieści, że starosta ma pieniądze, więc i oni chcą skorzystać.

- Autobus z dziećmi mógłby jeździć przez naszą wieś. To ładny objazd do Chełma - mówią mieszkańcy Marysina, którzy spotkali się ze starostą przed ponad tygodniem.

Niestety, żaden kierowca autobusu nie pojedzie tym objazdem, bo asfalt jest w wielu miejscach w fatalnym stanie. Nie ma również dokończonego łącznika w Ludwinowie. Biegnie tamtędy - na odcinku około 1 kilometra - gruntowa droga powiatowa. Kierowcy nie chcą ryzykować, że nie dojadą do Chełma i korzystają z innych, dłuższych tras.

- Marysin to wieś, która leży koło "wielkiego" miasta - ironizują mieszkańcy. Jak mówią, trzeba byłoby wreszcie zadbać o drogi, żeby nie było wstydu. W Marysinie droga asfaltowa wymaga naprawy. Natomiast w Kolonii Marysin nie ma asfaltu, utwardzona gruntówka naprawiana jest zaledwie dwa razy w roku. Doły tworzą się ciągle w tych samych miejscach. Za jej remontem opowiedział się nawet sołtys wsi, bo mieszkańcy mają problem z wyjechaniem z domu.

Coś dla miłośników ekstremalnych wrażeń [SPRAWDŹ]

- Drogi w Marysinie należą do powiatu, który w ostatnim czasie dużo inwestuje. Czemu starosta miałby nie zadbać o objazd drogi wojewódzkiej relacji Krasnystaw - Chełm - pytają mieszkańcy? W końcu tak dużo nowych dróg asfaltowych powstało w ostatnim czasie.

- W całej 16-letniej historii powiatu do roku 2014 wykonano 147 km dróg. My już w tej kadencji mamy zrobione 196 kilometrów, nie mówiąc o tych drogach, na które mamy już rozstrzygnięte przetargi. Jak szacuję, będzie to w sumie ok. 240 kilometrów - wyjaśnia Piotr Deniszczuk. - Na razie nie możemy tak z marszu powiedzieć, czy zrobimy jeszcze jakieś inne drogi, niż te, które są już zaplanowane w budżecie. Czekamy na wyniki dużych przetargów. Myślę, że będziemy wiedzieli więcej po pierwszym tygodniu maja - dodaje starosta.

 Starosta bierze pod uwagę naprawę asfaltu w Marysinie na odcinku ok. 3 kilometrów. Wszystko zależy jednak od finansów. Dokończenie łącznika przez Ludwinów zostawia Zarządowi Powiatu Chełmskiego następnej kadencji, bo wiąże się to z wydatkiem w wysokości ok. miliona złotych.

Podczas zebrania mieszkańców Marysina i pobliskiego Adamowa poruszono również problem zbyt wąskiej drogi powiatowej w kierunku Ludwinowa. Na jednym z odcinków ma ona zaledwie 4 metry szerokości. Właściciele nieruchomości ogrodzili swoje działki. Rolnicy więc mają problem z przejazdem maszynami. Chcieliby, żeby powiat odkupił grunt na poszerzenie tej drogi.

- Ja na rzecz gminy dałam część swojego gruntu i nie ma możliwości, żebym przekazała więcej - mówi właścicielka pobliskiej działki. - Już po raz czwarty zniszczono mi ogrodzenie. Szkoda mi tych ludzi, którzy je zniszczyli, bo muszą za to zapłacić, a  fruwać przecież nie będą... - dodaje.


Teraz czytane:

Włodawska pediatria ma już ordynatora [CZYTAJ]

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe