Włodawa: Pediatria ma ordynatora, a pielęgniarki podwyżkę

  • 27.04.2018, 07:44
  • TWA
Włodawa: Pediatria ma ordynatora, a pielęgniarki podwyżkę
Grażyna Dragan-Dobek została ordynatorką oddziału dziecięcego włodawskiego szpitala. Zażegnano również spór między grupą pielęgniarek a dyrekcją lecznicy.

Przed tygodniem informowaliśmy, że ordynator oddziału dziecięcego szpitala we Włodawie Marek Hauzer złożył wypowiedzenie z pracy. Dyrektor SP ZOZ Teresa Szpilewicz tłumaczyła wówczas, że ordynator uzasadniał swoją decyzję przepracowaniem i koniecznością dłuższego wypoczynku. Powołano już jego następcę. Obowiązki szefa oddziału przejęła Grażyna Dragan-Dobek. Dotychczas była zastępczynią Hauzera. Podobnie jak poprzedni ordynator uznawana jest przez rodziców małych pacjentów za świetną specjalistkę.

Zażegnany został również konflikt między grupą pielęgniarek emerytek a dyrektorką szpitala, o którym także przed tygodniem informowaliśmy. Pielęgniarki twierdziły, że mają zbyt wiele dyżurów i są przemęczone. Ponadto uznały, że za mało zarabiają za ciężką i odpowiedzialną pracę. Domagały się podwyżki. Groziły, że jeśli jej nie dostaną, to odejdą z pracy. W konsekwencji zwolniła się tylko jedna z nich, przechodząc do innej jednostki leczniczej.

Dyrektor szpitala twierdzi jednak, że nie było żadnego konfliktu między nią a pielęgniarkami. Przekonuje, że informacje o tym są wyssane z palca.

- Sześć pielęgniarek pracujących na umowę zlecenie na oddziale wewnętrznym, uważało, że zarabiają zbyt mało. Poprosiły o podwyżkę stawki godzinowej. Z uwagi na duże obciążenie pracą na wyżej wymienionym oddziale oraz dużą absencję chorobową pracujących na etatach pielęgniarek, przychyliłam się do ich wniosku z datą do realizacji od 1 maja bieżącego roku – wyjaśnia Szpilewicz.


Podobne artykuły:

Chełmski szpital szuka pielęgniarek [CZYTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe