Biegi: Są jeszcze miejsca w Biegu Pod Prąd

  • 26.04.2018, 15:00 (aktualizacja 26.04.2018 15:12)
  • MP
Biegi: Są jeszcze miejsca w Biegu Pod Prąd
Lista uczestników V. edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd stopniowo się zapełnia i obecnie liczy już ponad 200 osób. W tym roku na zawodników czeka 10 km pełnych przeszkód. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Super Tygodnia Chełmskiego i Radia Bon Ton.

Jubileuszowa edycja Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd będzie się nieco różniła od poprzednich. Główną zmianą jest miejsce startu. Dotąd był to Pałac Suchodolskich.

- W tym roku zawodnicy rozpoczną bieg w okolicach Zalewu Husynne, natomiast metę zlokalizowaliśmy w Szkole Podstawowej w Dorohusku - wyjaśnia Adam Derkacz, jeden z organizatorów biegu. - Biegacze będą startowali w 50-osobowych falach co 10 minut. Podobnie jak rok temu, w tym również organizujemy Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami. Mundurowi pobiegną tą samą trasą, ale - po dotarciu do mety - będą oceniani w oddzielnej kategorii.

Opłata startowa wynosi 100 zł. W jej ramach zawodnicy mają zapewniony pakiet startowy i gadżety od sponsorów, opiekę medyczną, ciepły posiłek oraz możliwość skorzystania z pryszniców po biegu. Tegoroczny Nadbużański Bieg Pod Prąd odbędzie się również wcześniej niż dotychczas.

- Postanowiliśmy, że tegoroczny bieg odbędzie się 7 lipca, a nie na przełomie sierpnia i września podczas dożynek - mówi dalej Adam Derkacz. - W poprzedniej edycji pogoda stanowczo nie dopisała, mamy nadzieję, że na początku lata będzie lepsza. Niewykluczone zatem, że upał będzie dodatkowym utrudnieniem.

Na 10-kilometrowej trasie na biegaczy czekają zarówno naturalne, jak i sztuczne przeszkody, a wśród nich: bagna, ścianki wspinaczkowe, bele siana, zasieki, sadzawki czy ćwiczenia siłowe i sprawnościowe. Więcej informacji, regulamin oraz formularz uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej www.biegpodprad.pl. Zapisy trwają do 22 czerwca.


Teraz czytane:

Chełmski radny kontra PWSZ! Poszło o działkę przy ul. Batorego [WIĘCEJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe