Chełm: Gitarzyści zachwycili jurorów [VIDEO]

  • 16.04.2018, 14:42
  • AN
Chełm: Gitarzyści zachwycili jurorów [VIDEO]
Bardzo wysoki poziom reprezentowali uczestnicy tegorocznego konkursu "Gitara na Kresach", który od lat organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Chełmie. Jak podkreślił w rozmowie z nami przewodniczący jury prof. Marcin Zalewski, wyłonienie laureatów było niezwykle trudnym zadaniem.

W kategorii młodszej szkół I stopnia I miejsce otrzymała Gabriela Kościk z PSM I st.w Szczebrzeszynie, II miejsce zdobyła Hanna Tymura – PSM I i II st. Zamość, III - Jakub Frelas z  PSM I st. z Biłgoraja. Jury wyróżniło ponadto Oliwię Gniech z SM I i II st. w Gdyni. W grupie starszej I stopnia przyznane zostały tylko wyróżnienia. Otrzymali je: Julia Wójcicka – PSM I st. Przemyśl, Aleksandra Pułapa – PSM I st. Biłgoraj, Mateusz Lipiński – PSM I st. Łuków i Julia Duszak – PSM I st. Radzyń Podlaski.

W kategorii grupy młodszej II st. I miejsce otrzymała Zuzanna Bonarska – PSM I i II st. Suwałki, II miejsce – Martyna Wiesner z POSM II st. w Katowicach, III miejsce – Anna Łucka z ZSM I i II st.w Legnicy. Ponadto wyróżnieniami uhonorowani zostali: Hanna Zielińska – OSM I i II st. Wrocław, Robert Kwiędacz – ZSM I i II st. Radom, Franciszek Włodarczyk - ZSM I i II st. Radom, Dorota Perczyńska – SM II st. Jarosław i Weronika Jurczak – OSM II st. Białystok

W grupie starszej zwyciężył Tomasz Dziubiński z  ZPSM I i II st.w Warszawie, II miejsce przyznano Adamowi Antkowiakowi z PSM I i II st.w Tomaszowie Mazowieckim, III - Przemysławowi Relidze – OSM I i II st. Lublin Wyróżnienie w tej kategorii jury przyznało Kornelowi Klamutowi – SM I i II st.z Lublina.

Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół Por Fiesta, specjalizujący się w muzyce flamenco.


Teraz czytane:

Parkingu przy chełmskim gmachu przybędzie miejsc parkingowych? To już pewne [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe