Chełm: Starostwo wybuduje parkingi

  • 16.04.2018, 08:10 (aktualizacja 19.04.2018 11:03)
  • DBEZ
Chełm: Starostwo wybuduje parkingi
Nawet milion złotych chce wydać starosta chełmski na naprawę i budowę parkingów przed gmachem przy pl. Niepodległości. Teren nie należy do starostwa, ale petentom urzędów jest przecież zupełnie obojętne, czyja to własność.

Gmach jest siedzibą nie tylko Starostwa Powiatowego w Chełmie, ale również m.in. delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych, oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Tylko niektórzy pracownicy na stanowiskach kierowniczych mają zapewnione służbowe miejsca parkingowe, wydzielone na zapleczu budynku. Pozostałe osoby zatrudnione w jednostkach mających tam siedzibę oraz klienci urzędów, którzy przyjeżdżają samochodami, mają poważny problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.

NIK zweryfikował szpitalne jedzenie - wyniki nie napawają optymizmem... [CZYTAJ]

- Kilka razy przejechałam uliczkami dookoła. Udało się zaparkować zupełnie przypadkiem. Wystarczy się rozejrzeć. Samochody zaparkowane są na chodnikach, trawnikach, w poprzek, wzdłuż. Przed chwilą widziałam, jak ktoś oberwał zderzak, przejeżdżając po krawężniku. Czas najwyższy coś z tym zrobić - mówi jedna z mieszkanek Chełma.

Z pomysłem wprowadzenia ulepszeń komunikacyjnych wystąpił Marcin Łopacki, radny powiatu chełmskiego i kierownik chełmskiej filii urzędu marszałkowskiego. Zaproponował, by na parkingi przerobić chodniki biegnące wzdłuż dwóch uliczek przy gmachu. Jego zdaniem, wystarczyłoby 50 tys. zł, by utworzyć ok. 40 nowych miejsc postojowych. Samochody można byłoby parkować po skosie, przodem w kierunku pomnika św. Jana Pawła II. Pomysł tak się spodobał, że starosta postanowił pójść o dwa kroki dalej.

- Nie tylko wybudujemy nowe parkingi, ale również wyremontujemy już istniejące i naprawimy nawierzchnię ulic. Myślimy też o przejęciu placu od Urzędu Miasta w Chełmie, na którym można byłoby utworzyć jeszcze jeden parking na około 40 miejsc. Teraz rośnie tam trawa - mówi starosta Piotr Deniszczuk.

W celu zrealizowania tego pomysłu Deniszczuk spotkał się z wojewodą Przemysławem Czarnkiem i prezydent Agatą Fisz. Oboje poparli inicjatywę, chociaż jak dotąd żadne z nich nie zadeklarowało powiatowi wsparcia finansowego. Gmach i teren wokół, wraz z ulicą wyjazdową, administrowany jest przez wojewodę, a ulica wjazdowa należy do miasta. Starostwo powiatowe jedynie wynajmuje pomieszczenia biurowe i magazynowe od wojewody. Własnych nieruchomości w pobliżu nie ma.

- Nasi petenci, mieszkańcy powiatu chełmskiego, codziennie korzystają z tych parkingów. Nawet jeżeli w przyszłej kadencji nie będę starostą, nadal będę przyjeżdżał, jak inni, do urzędów załatwiać swoje sprawy. Problem z miejscami parkingowymi trzeba rozwiązać, póki jest na to szansa - tłumaczy Deniszczuk.

Starosta zamierza jeszcze rozmawiać z prezydent Fisz o współpracy finansowej przy remontach. Jak się okazuje, ma ona nawet przygotowany projekt zagospodarowania tego terenu. Kosztorys zostanie dopiero sporządzany, ale jak szacuje Deniszczuk, prace mogą kosztować nawet milion złotych.


Popularne artykuły:

Nasi z sukcesem walczyli w oktagonie

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe