Chełm: Nielegalny handel elektroniką

  • 14.03.2018, 09:49 (aktualizacja 14.03.2018, 10:10)
  • MP
Chełm: Nielegalny handel elektroniką
21-latka i jej 23-letni kompan odpowiedzą za oszustwa, jakich dopuścili się podczas wystawiania na sprzedaż telefonów komórkowych i laptopów na portalach internetowych. Po tym, jak otrzymywali wpłaty za ogłoszony towar, nie wysyłali przedmiotów. Teraz za swój nielegalny proceder odpowiedzią przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali wczoraj (13 marca) na terenie Warszawy 21-latkę z powiatu chełmskiego oraz 23-latka z powiatu lubartowskiego. Jak udało się ustalić, od lipca zeszłego roku para ta oferowała na portalach internetowych sprzedaż laptopów i telefonów komórkowych. Zainteresowani wpłacali pieniądze na kilka rachunków bankowych, ale przedmiotów nigdy nie otrzymali.
Kwotę, jaką uzyskali 23-latek i jego towarzyszka na przestępczym procederze oszacowano na ponad 23 000 zł. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi im teraz 8 lat pozbawienia wolności.
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe