Chełm: Wyrok za połamaną czaszkę

  • 13.03.2018, 10:55 (aktualizacja 15.03.2018 09:22)
  • (apm)
Chełm: Wyrok za połamaną czaszkę
Rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat – taką karę usłyszał w sądzie 18-latek z Chełma, oskarżony o pobicie. Odpowiada za to, że w przypływie agresji okładał 19-letniego mieszkańca gminy Chełm kolbą od wiatrówki. Poszkodowany miał krwiaka, zagrażającego jego życiu i połamaną czaszkę.

Nieprawomocny jeszcze wyrok zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. 18-latek został skazany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ma być pod pieczą kuratora i musi zapłacić 1200 zł grzywny. Sąd potraktował go łagodnie ze względu na młody wiek.

18-latek już na pierwszej rozprawie przyznał się do winy. Powiedział, że żałuje młodzieńczego wybryku i przeprosił poszkodowanego. Zgodnie z kodeksem karnym groziło mu do 10 lat więzienia. Liczył na wyrok w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło 14 marca ubiegłego roku. 19-latek umówił się z 16-latkiem w Kolonii Horodyszcze na spotkanie w sprawie ustaleń dotyczących kolizji, którą mieli dwa dni wcześniej. Młodszy chłopak nie poczuwał się do zrzutki na uszkodzony skuter 19-latka.

16-latek przed wyjazdem zadzwonił jeszcze po swego 18-letniego kolegę, by w razie czego wsparł go podczas bójki. Podobno zasugerował mu, by zabrał ze sobą jakieś narzędzie. Przyjechali na skuterach. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie 18-latek zeskoczył z maszyny i zaczął drewnianą kolbą od wiatrówki uderzać po głowie 19-latka. Poszkodowany upadł na ziemię. Wtedy dołożył mu jeszcze kilka ciosów. Potem obaj zostawili poszkodowanego na drodze i uciekli.

Młody mężczyzna podniósł się i poszedł do domu. Nie podejrzewał, że w głowie ma tykająca bombę. Gdy stracił przytomność, rodzice postanowili zabrać go do szpitala. Tam okazało się, że pobity ma krwiaka nadtwardówkowego, obrzęk mózgu, złamania kości skroniowej i czołowej. Konieczna był natychmiastowa trepanacja czaszki.

18-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowie, zagrażającego życiu. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla młodego rozbójnika. Za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł wyszedł zza krat. Młodszym zajął się sąd dla nieletnich.

Pod koniec czerwca ub. r. prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.


Podobne artykuły:

Molestował i groził gwałtem - uniknął więzienia [TUTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe