Chełm: LOT partnerem PWSZ

  • 1.03.2018, 11:50
  • DOR
Chełm: LOT partnerem PWSZ www.cpc.pl
Polskie Linie Lotnicze LOT to nowy partner Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Dzięki zawartemu porozumieniu o współpracy studenci specjalności pilotaż kierunku mechanika i budowa maszyn będą mogli odbywać praktyki, a nawet rozpocząć pracę w tej narodowej linii lotniczej.

- Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia – mówi rektor Arkadiusz Tofil.

Dla młodych pilotów to nie tylko szansa na zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy, ale też doświadczenia przydatnego w pracy zawodowej.

- Przykładamy dużą wagę do tego, aby studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – dodaje rektor.

Absolwenci PWSZ w Chełmie, którzy zechcą dołączyć do załogi PLL LOT, będą początkowo rekrutowani w swojej macierzystej uczelni. Przygotują się do tego podczas specjalnych spotkań z pilotami tych linii oraz specjalistami.

Ponadto umowa zakłada realizację wspólnych projektów, eventów, konferencji oraz kampanii promujących lotnictwo cywilne i sporty lotnicze wśród młodzieży, oraz popularyzację zawodów lotniczych wśród pań.


Teraz czytane:

Czy szczepionki w chełmskich aptekach i przychodniach są właściwie przechowywane?

DOR
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
żaczek
żaczek 1.03.2018, 17:51
naprawde jestem dumny z naszej chełmskiej uczelni :))) oby tak dalej i wysokich lotów :)

Pozostałe