Szczepionki pod lupą

  • 28.02.2018, 10:15
  • DOR
Szczepionki pod lupą
Jedna z Czytelniczek poprosiła redakcję, by zainteresowała się sprawą przechowywania szczepionek w aptekach i przychodniach na terenie Chełma. Kontrole farmaceutyczne przeprowadzone w kraju wykryły nieprawidłowości. Szczepionki były np. przechowywane w niewłaściwej temperaturze, co mogło mieć wpływ na ich jakość i skuteczność.

- Jako rodzic mieszkający w Chełmie, mam pytanie, czy sanepid ma zamiar wszcząć kontrole w chełmskich przychodniach i aptekach po ogólnokrajowej aferze z przechowywaniem leków i szczepionek? – pisze kobieta w wiadomości, jaka dotarła do naszej redakcji.

Kontrole takie przeprowadza jednak nie sanepid, a inspekcja farmaceutyczna. Jak się dowiedzieliśmy, na terenie objętym nadzorem Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Chełmie nie stwierdzono nieprawidłowości w sposobie przechowywania szczepionek.

- Ponadto planowane są dalsze kontrole aptek i punktów aptecznych w tym zakresie – taką odpowiedź otrzymaliśmy od Wojewódzkiego Inspektorat Farmaceutycznego w Lublinie.


Inne artykuły:

Czy z ul. Okszowskiej w Chełmie znikną nieużywane tory kolejowe?

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mama
Mama 1.03.2018, 21:36
nie to że nie daje a wręcz szkodzi
Edek
Edek 1.03.2018, 17:54
A ludzie i tak się nie będą szczepić bo ich zdaniem to nic nie daje...

Pozostałe