Beata Mazurek zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który w ramach rekonstrukcji rządu został ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Głosowanie w sprawie wyboru wicemarszałka odbyło się w ubiegły czwartek po godz. 10. Za kandydaturą Mazurek opowiedziało się 257 posłów, 39 było przeciw, 126 wstrzymało się od głosu.
Warto dodać, że kandydaturę chełmskiej parlamentarzystki poparł poseł Platformy Obywatelskiej z Chełma Grzegorz Raniewicz, "za" zagłosował też Jarosław Sachajko z Kukitz 15, także poseł z naszego okręgu.
We wniosku o powołanie nowego wicemarszałka partyjni koledzy Beaty Mazurek wskazali na jej "bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne oraz wybitne zdolności organizacyjne". To - zdaniem wnioskodawców - przemawia za tym, iż Mazurek jest właściwym kandydatem na funkcję wicemarszałka Sejmu.
Posłanka po wyborze na wicemarszałka poinformowała Polską Agencję Prasową, że nadal będzie pełnić funkcję rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, a także klubu PiS.
Zobacz też:


![Pożar w Putnowicach Wielkich. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pozar-w-putnowicach-wielkich-plonely-budynki-gospodarcze-zdjecia-1774938798.jpg)



![Święconka po nowemu? Ksiądz z osiedla: To dramat [WIDEO]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-swieconka-po-nowemu-ksiadz-z-osiedla-to-dramat-wideo-1774854581.jpg)



![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [29-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-22-3-2026-1774768544.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze