We Włodawie Królowie jechali bryczką

  • 08.01.2018, 10:56
  • TWA
We Włodawie Królowie jechali bryczką
O mały włos, a we Włodawie Orszak Trzech Króli by się nie odbył. Poprzedni organizatorzy zrezygnowali z przygotowania imprezy. W ostatniej chwili podjęło się tego Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Patriotyczne z Włodawy, którego prezesem jest szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Holaczuk.

Czy dlatego w rolę królów wcieliły się wyłącznie osoby kojarzone z PiS-em?

- Proszę tego nie wiązać politycznie. Mieliśmy mało czasu na organizację i nie było czasu pytać starostę, czy burmistrza, czy wcielą się w rolę królów - tłumaczy Holaczuk.

Królem Azjatyckim był Piotr Kazanecki, a Królem Europejskim Leszek Popik - obaj są pracownikami włodawskiego starostwa. Natomiast w rolę Króla Afrykańskiego wcielił się Piotr Gorgol, pracownik Urzędu Gminy Włodawa.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Ludwika. Po jej zakończeniu, około godz. 13 orszak wyruszył w drogę. W tym roku zabrakło w nim wielbłąda, gdyż organizatorzy nie zdążyli ściągnąć go do Włodawy. Trzej Królowie jechali więc bryczką. Na trasie zorganizowane zostały stacje przystankowe przygotowane przez młodzież z włodawskich szkół, a przy nich odgrywane były scenki: Spotkanie Heroda, Atak Diabłów i Scenka z Pastuszkami. Orszak Trzech Króli zakończył się w kaplicy przy kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie zorganizowano stajenkę. Były też słodkości oraz gorąca herbata na rozgrzanie.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mimo tak krótkiego czasu pomogli nam zorganizować Orszak - dodaje Holaczuk.

TWA

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 10.01.2018, 11:44
O rety ...jakie kabarety...

Pozostałe