Włodawa: Coraz więcej nauki zdalnej

  • 18.10.2021, 10:09 (aktualizacja 18.10.2021, 10:38)
  • TS
Włodawa: Coraz więcej nauki zdalnej
Koronawirus dezorganizuje nowy rok szkolny. W wielu placówkach oświatowych na terenie naszego regionu wykrywanych jest coraz więcej zakażeń. Chorują dzieci i nauczyciele. We Włodawie jest pod tym względem dosyć spokojnie, ale część klas zostało już skierowanych na naukę zdalną.

Jak udało nam się dowiedzieć, zakażenie koronawirusem wykryto u dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

- Nie można mówić w tym przypadku o żadnym ognisku. Są to pojedyncze przypadki. W związku z tą sytuacją na naukę zdalną zostały skierowane dwie klasy VII – informuje Janusz Korneluk, dyrektor SP nr 3 we Włodawie.

Uczniowie klas, o których mowa, naukę on-line rozpoczęli 23 września, ale już w poniedziałek (4 października) wrócili do szkoły. Na szczęście nie odnotowano tam więcej zakażeń.

Od 23 września lekcje w domach rozpoczęli również uczniowie sześciu klas Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

- W przypadku pięciu klas nauka zdalna trwała do piątku (1 października), zaś w przypadku jednej klasy potrwa do poniedziałku (4 października) włącznie – mówi Eugeniusz Omelczuk, dyrektor ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. - Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego naszego nauczyciela i dwóch uczniów. Niektóre klasy miały zajęcia z tym nauczycielem, dlatego też musiały przez jakiś czas uczyć się w formie on-line. Na szczęście od wtorku wracamy do normalności. Mamy nadzieję, że to incydentalne wydarzenia i nauka stacjonarna będzie trwała jak najdłużej. Przestrzegamy zasad DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Dodatkowo mamy coraz więcej osób deklarujących chęć zaszczepienia się. Kierujemy je na umówiony termin do specjalistycznego punktu szczepień przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej we Włodawie, który znajduje się w pobliżu naszej szkoły – dodaje Omelczuk.

W poniedziałek (4 października) do szkoły nie poszła również jedna klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tam zakażenie potwierdzono u jednego ucznia. Chodzi o chłopaka, który w ostatnim czasie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

- W czwartek otrzymaliśmy z sanepidu informację, że uczeń ten ma pozytywny wynik testu. Wyliczono, że - do poniedziałku (4 października) włącznie - klasa, do której uczęszczał, ma mieć nauczanie zdalne – mówi Wiesław Symoniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Teraz czytane: Sypią się kary za odmowę udziału w Spisie

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe