Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Czy to koniec włodawskiej lewicy?

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina? W czwartek, 13 maja, był jednym z uczestników konferencji programowej tego ugrupowania, zorganizowanej w Zamościu. Burmistrz twierdzi, że nie zamierza zmieniać partyjnych barw, a jedynie grzecznie skorzystał z zaproszenia, jako dobry i doświadczony samorządowiec.
Czy to koniec włodawskiej lewicy?

Autor: Fot. Porozumienie Jarosława Gowina

Włodawa jest jednym z niewielu miast w Polsce, w którym władzę sprawuje lewica. I choć Muszyński jest szefem włodawskich struktur SLD od około dziesięciu lat, to nie chce być uważany przez lokalne społeczeństwo jako wierny działacz tego ugrupowania. W wyborach na burmistrza, zarówno w 2014 roku, jak i cztery lata później startował z własnego komitetu KWW Łączy nas Samorząd.

- Teraz dał kolejny przykład tego, że z lewicą nie jest mu po drodze, bo ma z tego powodu więcej problemów niż korzyści. Trudno mu jest chociażby pozyskać środki rządowe i unijne na realizację inwestycji, szczególnie przez ostatnie trzy lata. Wnioski albo przepadają zupełnie, albo miasto musi pisać odwołania. W niektórych przypadkach opiera się nawet o sąd - twierdzi jeden z naszych informatorów. - Najwyraźniej burmistrz postanowił to zmienić i idąc za byłą już posłanką lewicy Moniką Pawłowską, przyłączył się do Porozumienia Jarosława Gowina, które w rządzie jest w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Rzeczywiście w czwartek, 12 maja burmistrz Włodawy uczestniczył w konferencji programowej Porozumienia, organizowanej w Zamościu. Znalazł się w gronie działaczy tej partii z naszego województwa i nie tylko. Zapytaliśmy Wiesława Muszyńskiego, czy rezygnuje z przywództwa we włodawskich strukturach SLD i przechodzi do prawicy?

- W konwencji udział wziąłem na zaproszenie wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. Jako ekspert zewnętrzny i samorządowiec uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym na temat wyzwań, przed jakimi stają samorządy. W panelach tematycznych brali udział samorządowcy z różnych opcji, bo o rozwoju samorządów należy rozmawiać ponadpartyjnie. Byli samorządowcy z całej Polski, nie tylko z województwa lubelskiego. Wziąłem udział w konwencji, bo uważam, że jeżeli zostałem zaproszony na nią przez wicepremiera rządu, jako ekspert zewnętrzny i dobry samorządowiec, to należało z takiego zaproszenia skorzystać. Jeśli ktoś tego nie rozumie i ma z tym problem, to nie powinien zajmować się polityką. Nie ma oczywiście żadnych rozmów o zmianie partii, cały czas jestem szefem lewicy w powiecie włodawskim – wyjaśnia burmistrz Włodawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jaaa Treść komentarza: Masakra . Tak się mieszkańcom obiecuje szybkie rozwiązanie problemu po czym przez rok nic się nie robi . Jeszcze parę koncertów i przy nich ten odór żeby porządnie zawiał . Mieli by temat na całą Polskę . Śmierdzace koncerty w Chełmie . Jak tu żyć ? Data dodania komentarza: 24.08.2026, 20:37 Źródło komentarza: Chełm nadal czeka na koniec smrodu. Hermetyzacja oczyszczalni dopiero w 2027 roku Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Zalało posesje przy ul.Reja. Już wiem, to na pewno musi być wina Tuska. No bo czyja?????? Data dodania komentarza: 24.08.2026, 11:55 Źródło komentarza: Chełm. Po ulewie zalewa posesje przy ul. Reja. Miasto wie, w czym problem. Na razie będzie czyścić kanalizację Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Gdyby na osiedlu Rejowiecka mieszkał Jakub, lub jakiś ważny kolega Jakuba, to już dawno ludzie odetchnęli by z ulgą świeżym powietrzem. Data dodania komentarza: 24.08.2026, 11:53 Źródło komentarza: Chełm nadal czeka na koniec smrodu. Hermetyzacja oczyszczalni dopiero w 2027 roku Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Kontrola trwa od stycznia. Widocznie mają co kontrolować. Musiało się sporo ciekawych rzeczy nazbierać. Data dodania komentarza: 24.08.2026, 11:51 Źródło komentarza: NIK od stycznia kontroluje realizację chełmskich dróg Autor komentarza: m Treść komentarza: Jak zwykle policja prowadzi działania kontrolne. Dopiero jak ktoś ulegnie wypadkowi, lub zginie wtedy będzie gadanie jacy to użytkownicy hulajnóg to łobuzy. Policja wychodzi z założenia, że nie potrzeba żadnych interwencji. Oni sami się sukcesywnie wyeliminują. Data dodania komentarza: 24.08.2026, 11:49 Źródło komentarza: Niebezpieczna jazda na hulajnogach przy Czworoboku we Włodawie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama