Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:22
Reklama

Lubelskie Fundusze Europejskie

Dobre praktyki unijnych projektów
Dobre praktyki unijnych projektów

Plenerowa wystawa fotografii od 30 czerwca stacjonuje w kolejnych miastach Lubelszczyzny. Wielkoformatowe zdjęcia przybliżają osiągnięcia beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Już 11 sierpnia zobaczą ją łukowianie i goście odwiedzający ich miasto. Do połowy listopada wystawę zobaczą mieszkańcy 10 miast naszego regionu.

09.08.2022 00:00    1
Kolej na kolej
Kolej na kolej

Mieliście ostatnio okazję wybrać się na wycieczkę, na przykład do Kraśnika, Chełma czy Łukowa? Jeśli nie, a szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie kilku wakacyjnych dni, wybierzcie się tam – koniecznie pociągiem.

01.08.2022 01:54    1
Rodzinne Pikniki Europejskie
Rodzinne Pikniki Europejskie

Masz ochotę na świetną zabawę z funduszami unijnymi? Musisz wybrać się na jeden z Rodzinnych Pikników Europejskich. Najbliższa okazja już w najbliższą niedzielę (24 lipca). Tym razem nad zalewem w Zamościu.

18.07.2022 09:56
Pomagamy sąsiadom z Ukrainy
Pomagamy sąsiadom z Ukrainy

Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie prowadzi nabór uchodźców wojennych z Ukrainy do projektu nauki języka polskiego. Inicjatywa skierowana jest do osób dorosłych, które uciekały przed wojną na Ukrainie i wjechały do naszego kraju po 24 lutego tego roku.

11.07.2022 11:04
Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę
Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie straszne Ci rysowanie czy malowanie, a przy okazji chcesz zdobyć atrakcyjne nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

23.05.2022 13:31
Będzie nowy most na Bystrzycy
Będzie nowy most na Bystrzycy

Lublin od kilku lat robi wiele aby mieszkańcom miasta i jego okolic poprawić dojazdy do pracy czy dotarcie do działających tu instytucji czy placówek handlowych. Konsekwentnie zmierza też w kierunku osiągnięcia przewagi transportu zbiorowego nad indywidualnym. Będzie to możliwe dzięki usprawnieniu sieci połączeń pieszych i rowerowych oraz zintegrowaniu ich z transportem publicznym. W osiągnięciu tego celu miasto ma pełne wsparcie władz Województwa Lubelskiego. Dzięki współpracy obu samorządów powstanie między innymi nowy most na Bystrzycy.

09.05.2022 00:49
Inwestycje ratujące nasze zdrowie
Inwestycje ratujące nasze zdrowie

Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.

25.04.2022 00:51
Region stawia na przedszkola
Region stawia na przedszkola

Dzięki środkom z Unii Europejskiej w naszym regionie powstaną kolejne miejsca wychowania przedszkolnego. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście wręczył trzy kolejne umowy na realizację tego typu wsparcia.

17.04.2022 00:34
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu

W lutym tego roku umowę pożyczki, która pozwoli na rozwinięcie działalności, podpisał Piotr Juszczak, lekarz z Zamościa. Na pierwszy rzut oka informacja jakich wiele. W tym jednak przypadku sprawa jest wyjątkowa. Pożyczkodawcą jest bowiem Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju – nowa instytucja, która ma do dyspozycji ponad 154 miliony złotych. Jej jedynym właścicielem jest Województwo Lubelskie.

21.03.2022 00:55
OBWIESZCZENIE
OBWIESZCZENIE
14.02.2022 00:49
Unijne pieniądze na fotowoltaikę i zdrowie
Unijne pieniądze na fotowoltaikę i zdrowie

Rozpoczyna się realizacja instrumentu REACT-EU. Skorzystają przedsiębiorcy planujący inwestycje w odnawialne źródła energii i mieszkańcy potrzebujący wsparcia w powrocie do zdrowia po przebytym zakażeniu koronawirusem. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

30.01.2022 23:49
Pomogą wrócić na właściwą ścieżkę
Pomogą wrócić na właściwą ścieżkę

Człowiekowi, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, jest w kryzysie bezdomności, niezwykle trudno wrócić do społeczeństwa, znaleźć miejsce do mieszkania i pracę. Łatwiej, kiedy ktoś wyciągnie pomocną dłoń. Tym „kimś” często jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pomoc potrzebującym ta organizacja ma wpisaną w swoje DNA. Dzięki wsparciu unijnych dotacji Caritas zyskał lepsze narzędzia. Może na przykład przygotować odpowiednie miejsce do życia dla kilkunastu osób.

13.12.2021 00:40
Na kłopoty Rzecznik Funduszy Europejskich
Na kłopoty Rzecznik Funduszy Europejskich

Fundusze Europejskie kojarzą się nam wszystkim pozytywnie. Firmy i organizacje z nich korzystające, to często innowatorzy poszukujący nowoczesnych rozwiązań służących społeczności naszego regionu. Ludzie korzystający choćby ze szkoleń czy dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, to bohaterowie biorący swój los we własne ręce. Zdarza się jednak, że nie wszystko idzie zgodnie z założeniami. Wówczas pomocą służy Rzecznik Funduszy Europejskich.

06.12.2021 00:58
Innowacje służą naszemu zdrowiu
Innowacje służą naszemu zdrowiu

Zastanawialiście się kiedyś, co naprawdę oznacza termin innowacje? A może zdarzyło się wam zrezygnować z jakiegoś innowacyjnego przedsięwzięcia, bo to na pewno zbyt trudne? Firmy nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Lider Innowacji” udowadniają, że to nieprawda. Innowacje, to kreatywność i odwaga we wdrażaniu nowych rozwiązań. Takich, które firmie i jej klientom przyniosą realne korzyści.

29.11.2021 00:52
Komunikat Samorządu Województwa Lubelskiego potwierdzający zgodność realizacji zadań publicznych z zapisami Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej
Komunikat Samorządu Województwa Lubelskiego potwierdzający zgodność realizacji zadań publicznych z zapisami Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej

Zarząd Województwa Lubelskiego w ramach dialogu z Komisją Europejską (KE) podjął Uchwałę Nr CCCIX/5430/2021 z dnia 2 listopada 2021 r. w sprawie ochrony przed przejawami dyskryminacji określonymi w art. 21 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

22.11.2021 04:00
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama