Sport

Młodzicy spisali się na medal!

Trzy krążki wywalczyli w Zamościu lekkoatleci Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm w silnie obsadzonych zawodach makroregionalnych.

19.09.2016 09:27    1
Krasnostawianie biegali w Polsce i za granicą

Czołowe miejsca zajęli reprezentanci Stowarzyszenia Krasnystaw Biega w trzech imprezach zorganizowanych w ostatnim czasie w kraju i za granicą. Zawodnicy z miasta nad Wieprzem wystartowali w zmaganiach w Lubartowie, Krynicy oraz Wilnie.

19.09.2016 09:17
Rzeźba na miarę zwycięstwa

I miejsce w kategorii bikini fitness na zawodach Kamienna Rzeźba 2016 zajęła pochodząca z Wyryk Paula Mocior. Jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu kulturystycznym odbyła się 10 września w Strzegomiu. Po tym sukcesie, Paula przygotowuje się już do kolejnych zmagań.

19.09.2016 09:03    1
Siostry Krawczyk najlepsze w kraju

Z ośmioma krążkami wrócili reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm z Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, które od 8 do 10 września rozegrano w Zgierzu. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich żeńska część chełmskiej ekipy. Panie wywalczyły sześć medali oraz tytuł najlepszej drużyny w kraju.

12.09.2016 09:54    1
Ekstremalnie i widowiskowo w Żółtańcach

Debiut, zwycięstwo i kraksa – liczniejsza niż dotychczas reprezentacja naszych motocyklistów dała z siebie wszystko w organizowanej trzeci rok z rzędu na torze w Żółtańcach rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie.

12.09.2016 09:02
Przez błoto do zwycięstwa

Dystans 14 kilometrów naszpikowanych przeszkodami pokonali w ostatnią niedzielę sierpnia zawodnicy 3. edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd. Był pot, krew i łzy, ale także ogromna satysfakcja z pokonanego wyzwania. Najlepsi docierali na metę po upływie około półtorej godziny.

05.09.2016 14:13    1
Niebo w ziemi triumfuje i zgarnia puchar wójta

Cztery drużyny wzięły udział w rozegranym po raz szesnasty turnieju piłki nożnej dzikich drużyn o Puchar Wójta Gminy Chełm. Najlepszy okazał się zespół Niebo w ziemi, który w finale pokonał reprezentantów Strupina Dużego.

29.08.2016 14:01
Michał Soczyński zdobył srebro

Michał Soczyński, wychowanek MKS II LO Chełm, a obecnie zawodnik PACO Lublin, zdobył na ostatnim turnieju srebrny medal.

29.08.2016 13:09    6
Wakacje z TKKF pełne wrażeń i sportowych emocji

Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej podsumowało letnią akcję wypoczynkową, którą zorganizowano wspólnie z urzędem miasta. W ramach zadania "Aktywność fizyczna alternatywą patologii społecznych" ponad 80 dzieci skorzystało z oferty na aktywny wypoczynek z programem zajęć profilaktycznych.

29.08.2016 08:44
Gdak mistrzem Europy

Reprezentacja Polski w piłce nożnej została triumfatorem rozegranych we Wrocławiu Młodzieżowych Mistrzostw Europy osób niesłyszących. W składzie drużyny wystąpił Kacper Gdak z Chełma. - To były pierwsze tego typu mistrzostwa w Europie, dlatego już przeszliśmy do historii - cieszy się 20-latek z naszego miasta.

23.08.2016 09:27
Wojsławicki Rynek najmocniejszy

Na boiskach przy Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach Kolonii odbył się Turniej Sołectw, w którym zmierzyli się mieszkańcy gminy Wojsławice. Ul. Rynek, którą dowodziła Wioletta Jeleń, wygrała rywalizację po raz trzeci.

22.08.2016 17:33
Chełmianie błotnymi mistrzami Polski

Zawsze byli w ścisłej czołówce i ocierali się o podium. Ale tym razem nie mieli sobie równych. Drużyna LC Chełm wywalczyła Mistrzostwo Polski w piłce błotnej. Zmagania rozegrano w Tucznej koło Białej Podlaskiej.

22.08.2016 16:16    2
Olimpijski debiut naszej zapaśniczki

Dziewiąte miejsce zdobyła Katarzyna Krawczyk w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Startująca w kategorii do 53 kg (w stylu wolnym) zapaśniczka Cementu-Gryf Chełm wygrała swój pierwszy pojedynek, ale w drugiej ćwierćfinałowej walce uległa Szwedce Sofii Mattsson.

22.08.2016 11:11    3
Chełmska Piwna Mila

Pierwsza Chełmska Piwna Mila przyciągnęła entuzjastów biegania nie tylko z Chełma, ale też Lublina, Świdnika, Białej Podlaskiej, Warszawy i Cieszanowa. W imprezie wzięło udział 55 osób: mężczyzn i kobiet.

22.08.2016 08:53
Piękny jubileusz izbickiego Ruchu

Gminny Klub Sportowy Ruch Izbica obchodził 90-lecie swojego istnienia. Jubileusz był okazją do spotkania się byłych i obecnych piłkarzy oraz działaczy klubu.

16.08.2016 15:15    1