Sport

Kolejny triumf Pisarskiego

Krasnostawscy zapaśnicy po raz kolejny potwierdzili, że są w znakomitej formie. W rozegranych w Raciborzu Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach podopieczni Adama Swatka wywalczyli cztery medale. Najlepiej spisał się Mateusz Pisarski, który stanął na najwyższym stopniu podium.

10.10.2016 10:01
Pięć medali dla Dragona Chełm

Udany występ reprezentacji Dragona Chełm podczas Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju, które rozegrano w Tarnowie. Podczas tej imprezy strzelcy z Niedźwiedziego Grodu wywalczyli pięć krążków w konkurencjach karabinowych, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

10.10.2016 09:51
Chełmianie najlepsi w rowerowej rywalizacji

Członkowie Chełmskiej Grupy Rowerowej wzięli udział w II Rajdzie Szlakiem Dworów nad Giełczwią. Jego docelowym miejscem była miejscowość Rybczewice. Tam na uczestników czekała rywalizacja. Organizatorzy imprezy – Świdnicki Klub Rowerowy Alfa, przygotowali kilka konkurencji sportowych. W zawodach "na kołach" najlepiej poradzili sobie chełmianie.

10.10.2016 09:34
Wodnik w pływackiej czołówce województwa

18 medali w 22 konkurencjach wywalczyli pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw w IV rundzie Ligi Pływackiej "Szuwarek". Zmagania zgromadziły 166 zawodników i zawodniczek z 12 klubów województwa lubelskiego.

03.10.2016 13:14
Wdowicz bliska triumfu w mistrzostwach Polski

Znakomita postawa młodej zawodniczki chełmskiego Olimpijczyka. Klaudia Wdowicz wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Kadetek w Sumo. Zmagania, które odbyły się w Ropczycach, przyciągnęły 178 zawodników i zawodniczek z 30 polskich klubów.

03.10.2016 13:04
Jeździeckie popisy reprezentantów Pijanego Oxera

Stadnina Ogierów w Białce gościła jeźdźców z całego województwa. Podczas Zawodów Regionalnych i Towarzyskich w Skokach przez przeszkody oraz w rozgrywanym równolegle Finale Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny 2016 znakomity występ zanotowali reprezentanci sekcji Pijany Oxer w Kasiłanie. To drugi w ostatnim czasie sukces jeźdźców z gminy Leśniowice.

03.10.2016 12:19    1
Młodzi lekkoatleci rywalizowali na stadionie

22 września Stadion Miejski w Chełmie był areną zmagań młodych sportowców, którzy zainaugurowali swoim występem Czwartki Lekkoatletyczne z Orlenem. Jest to już XXIII edycja największej ogólnopolskiej imprezy dziecięcej w kraju.

27.09.2016 09:04
Krawczyk druga na świecie

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Katarzyny Krawczyk w XXXI Wojskowych Mistrzostwach Świata w zapasach. Reprezentantka Cementu-Gryf Chełm wywalczyła w nich srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata.

27.09.2016 08:55
Grad goli w Krasnymstawie

28 bramek strzelono w rozegranej w środę II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Najwięcej goli padło w Krasnymstawie, gdzie miejscowy Start zmierzył się z Eko Różanką. Do skutku nie doszedł pojedynek w Białopolu, gdzie Unia miała zagrać z Saweną Sawin. Goście nie dojechali na mecz i podopieczni Waldemara Koguta otrzymali walkower. Jedno starcie, pomiędzy Unią B Białopole i Tatranem Kraśniczyn, zostało przełożone na 28 września.

27.09.2016 08:27
Młodzicy spisali się na medal!

Trzy krążki wywalczyli w Zamościu lekkoatleci Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm w silnie obsadzonych zawodach makroregionalnych.

19.09.2016 09:27    1
Krasnostawianie biegali w Polsce i za granicą

Czołowe miejsca zajęli reprezentanci Stowarzyszenia Krasnystaw Biega w trzech imprezach zorganizowanych w ostatnim czasie w kraju i za granicą. Zawodnicy z miasta nad Wieprzem wystartowali w zmaganiach w Lubartowie, Krynicy oraz Wilnie.

19.09.2016 09:17
Rzeźba na miarę zwycięstwa

I miejsce w kategorii bikini fitness na zawodach Kamienna Rzeźba 2016 zajęła pochodząca z Wyryk Paula Mocior. Jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu kulturystycznym odbyła się 10 września w Strzegomiu. Po tym sukcesie, Paula przygotowuje się już do kolejnych zmagań.

19.09.2016 09:03    1
Siostry Krawczyk najlepsze w kraju

Z ośmioma krążkami wrócili reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm z Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, które od 8 do 10 września rozegrano w Zgierzu. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich żeńska część chełmskiej ekipy. Panie wywalczyły sześć medali oraz tytuł najlepszej drużyny w kraju.

12.09.2016 09:54    1
Ekstremalnie i widowiskowo w Żółtańcach

Debiut, zwycięstwo i kraksa – liczniejsza niż dotychczas reprezentacja naszych motocyklistów dała z siebie wszystko w organizowanej trzeci rok z rzędu na torze w Żółtańcach rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie.

12.09.2016 09:02
Przez błoto do zwycięstwa

Dystans 14 kilometrów naszpikowanych przeszkodami pokonali w ostatnią niedzielę sierpnia zawodnicy 3. edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd. Był pot, krew i łzy, ale także ogromna satysfakcja z pokonanego wyzwania. Najlepsi docierali na metę po upływie około półtorej godziny.

05.09.2016 14:13    1