Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:57
Reklama

Północ Nieruchomości Chełm

Możesz już zbudować dom do 70 mkw. bez pozwolenia
Możesz już zbudować dom do 70 mkw. bez pozwolenia

Dom do 70 mkw. na zgłoszenie – to możliwe od 3 stycznia 2022 roku. Czy nowe przepisy spowodują boom na naszym rynku nieruchomości? – Zainteresowanie tematem jest duże, ale inwestorzy nadal czekają na darmowe projekty domów i analizują przepisy – mówi agentka Północ Nieruchomości w Chełmie Karina Szponar.

29.12.2021 09:38
Architekt tworzy scenerię
Architekt tworzy scenerię

O tym, kto uczestniczy w procesie projektowania, jak powstaje projekt budynku i jakie elementy należy uwzględnić podczas projektowania z architektem Andrzejem Filipiukiem rozmawia agent Północ Nieruchomości w Chełmie Patrycja Szmagalska.

27.12.2021 08:26
Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?
Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?

Inwestorzy, którzy zarabiają na wynajmie mieszkań, muszą się liczyć z tym, że co jakiś czas mieszkanie trzeba odświeżyć. Na co dzień też zdarzają się drobne awarie i potrzebna jest pomoc fachowca. Agent Północ Nieruchomości w Chełmie podpowiada, jak znaleźć dobrą ekipę remontową.

17.12.2021 09:43
Stopy procentowe najwyższe od 6 lat
Stopy procentowe najwyższe od 6 lat

W czwartek, 9 grudnia, weszła w życie uchwała Rady Polityki Pieniężne. Stopy procentowe zostały podniesione. To oznacza, że wielu Polaków będzie wpłacało do banków co miesiąc więcej niż obecnie.

10.12.2021 10:22    1
Jak podnieść wartość działki?
Jak podnieść wartość działki?

Sprzedając działkę, możesz podnieść jej wartość. Ma to szczególne znaczenie, jeśli decydujesz się sprzedać ziemię deweloperowi. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak zwiększyć atrakcyjność działki.

06.12.2021 07:00
Co dalej z cenami mieszkań?
Co dalej z cenami mieszkań?

W październiku ceny mieszkań w większości miast wciąż rosły. W porównaniu z sytuacją przed rokiem rata kredytu na 50-metrowe mieszkanie wzrosła średnio o 404 zł. Na rynku kredytów hipotecznych uwagę zwraca spadek marż. Co dalej z cenami mieszkań?

30.11.2021 07:12    1
Ta podwyżka uderzy nas po kieszeni
Ta podwyżka uderzy nas po kieszeni

Ci, którzy sfinansowali zakup lub budowę nieruchomości za kredyt hipoteczny, muszą liczyć się z tym, że wzrośnie rata ich zobowiązania finansowego. Ci zaś, którzy starają się o kredyt, mogą mieć niższą zdolność kredytową niż jeszcze miesiąc temu. 3 listopada Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe o 0,75 punktu procentowego.

12.11.2021 07:01
Z nami kupisz i sprzedasz nieruchomość bezpiecznie
Z nami kupisz i sprzedasz nieruchomość bezpiecznie

Agenci z Północ Nieruchomości w Chełm przykładają dużą wagę do jakości świadczonych usług. To oznacza, że pomagają klientom na każdym etapie procesu transakcyjnego. Chętnie odpowiadają też na liczne pytania i rozwiewają wątpliwości. W tym artykule Karina Szponar wyjaśnia, że kupujący daną nieruchomość nie płaci prowizji agentowi.

22.10.2021 13:20    1
Sprawdź, gdzie żyje się taniej
Sprawdź, gdzie żyje się taniej

Eksperci podliczyli wydatki na podstawowe utrzymanie się w polskich miastach. Okazuje się, że to nie w wielkich aglomeracjach trzeba wydać najwięcej pieniędzy na opłaty komunalne. Mieszkańcy powiatowych miast płacą często więcej.

12.10.2021 07:40
Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?
Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?

Wiele osób obawia się sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym. Taka transakcja jest możliwa, ale ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim właściciel nieruchomości musi poinformować o swym zamiarze bank. A następnie spełnić szereg formalności. Podpowiadamy, jak to zrobić.

11.10.2021 06:31
Domy szeregowe
Domy szeregowe

Dom w cenie mieszkania – tak zazwyczaj promowane są oferty szeregowców. To prawda. Szeregowiec  to kompromis między posiadaniem domu jednorodzinnego a mieszkania w bloku. Ma wiele walorów, oto najważniejsze.

08.10.2021 06:28
Czy rynek nieruchomości wyhamuje?
Czy rynek nieruchomości wyhamuje?

Na rynku nieruchomości zapanowała prawdziwa gorączka. W wielu miastach ceny są o ponad 10 proc. wyższe niż przed rokiem. W Chełmie średni wzrost cen nieruchomości wynosi 15 proc. O boomie świadczy również też fakt, jak szybko znikają wystawiane oferty sprzedaży. Wzrosty napędzają już nie tylko niskie stopy procentowe, ale także bardzo dobra sytuacja na rynku pracy. Są jednak sygnały, że rynek się trochę uspokoi.

05.10.2021 10:40
Jak sprzedać nieruchomość ze spadku?
Jak sprzedać nieruchomość ze spadku?

Odziedziczyłeś nieruchomość i chcesz ją sprzedać? Nie wiesz, od czego zacząć? Agent Północ Nieruchomości podpowiada, o czym trzeba pamiętać i kiedy nie odprowadzimy podatku od transakcji.

27.09.2021 07:03
Czy warto teraz kupić mieszkanie w Chełmie?
Czy warto teraz kupić mieszkanie w Chełmie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto teraz kupić mieszkanie w Chełmie lub regionie? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Ceny mieszkań osiągnęły rekordowy poziom. Średni wzrost w kraju w ciągu ostatnich dwóch lat wyniósł aż 24 procent. Jednocześnie banki mogą jesienią podnieść marże w kredytach hipotecznych, a czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku ciągle się wydłuża. Mimo to zakup mieszkania w ostatnim czasie był najlepszą lokatą środków.

06.09.2021 10:33
Projekty domów za złotówkę?
Projekty domów za złotówkę?

Rząd chce rozdawać projekty domów za złotówkę. To element „Polskiego Ładu” i kolejna część programu. Pomysł spotyka się jednak z krytyką. Gorzkich słów nie szczędzą architekci. Agenci Północ Nieruchomości w Chełmie podkreślają zaś, że dużo zależy od tego, jakie rozwiązania faktycznie wejdą w życie.

30.08.2021 10:54    1
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Po co schrony? Przecież Mateuszek-kłamczuszek stwierdził, że jak ruscy nas napadną, to pożałują, bo 40 mln Polaków ruszy na nich z furią rannego lwa. Pomijając fakt, że jest nas niecałe 38 mln. Skoro nastrugamy gdzieś jeszcze te dwa mln obrońców to i tak zbędne będą schrony, gdyż do boju mają ruszyć wszyscy: niemowlęta, starcy, kalecy itd. Pewnie te 40 mln musimy pomniejszyć o liczbę "ważnych" polityków, którzy wraz z licznymi rodzinami natychmiast ruszą... do USA tworzyć rząd na uchodźctwie ;)Data dodania komentarza: 02.07.2022, 09:48Źródło komentarza: W schronach w Polsce jest miejsce tylko dla 3 procent ludności. Powstanie ich więcej?
Reklama
Reklama