Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kontrowersyjna przycinka

- Drzewa na ul. Sienkiewicza nie mają szczęścia. Nie upłynęły jeszcze cztery lata, jak ogłowiono wszystkie wzdłuż tej ulicy, a już 19 listopada na czyjeś zlecenie wykonano na ul. Sienkiewicza przy „Popówce” przycięcie korony 100-letniej lipy w bardzo nieprofesjonalny sposób – uważa jedna z naszych Czytelniczek.
Kontrowersyjna przycinka

Kobieta podejrzewa, że zrobiono to z powodu kolizji korony drzewa z napowietrzną linią energetyczną.

- Przyglądając się starej lipie, widać, jak taka bezmyślna podcinka korony spowodowała okaleczenie drzewa. Jest ono również porażone na wierzchołku korony przez duże skupiska jemioły. Jemioła to pasożytnicza roślina, pasożytowanie na drzewie może doprowadzić nawet do obumarcia żywiciela. Te dwa czynniki, zniszczenie korony i jemioła, spowodują obumarcie pięknej starej lipy - ubolewa strażniczka miejskiej zieleni.

Jak wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma, 18 września podcięcie lipy zlecił departament komunalny, a wykonało to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Drzewo wymagało podcięcia w celu ograniczenia zaburzeń statyki, ponieważ przechylało się w kierunku budynku "Popówki".  Stanowiło to istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa i mienia mieszkańców. 

Gil nie zgadza się z zarzutem, że podcinka była bezmyślna.

- Należy zaznaczyć, że pracownicy chełmskiego MPGK od kilkunastu lat zajmują się miejską zielenią, mają w tym znaczne doświadczenie i trudno zarzucać im brak umiejętności w tym zakresie. 

I dodaje, że drzewo nie jest aż w tak dobrym stanie, jak sugeruje Czytelniczka.

- Oględziny na miejscu wykazały dodatkowe uszkodzenia, które powstały w skutek wcześniejszych (dość agresywnych) cięć dużych konarów od strony południowej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama