Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:34
Reklama

Kontrowersyjna przycinka

- Drzewa na ul. Sienkiewicza nie mają szczęścia. Nie upłynęły jeszcze cztery lata, jak ogłowiono wszystkie wzdłuż tej ulicy, a już 19 listopada na czyjeś zlecenie wykonano na ul. Sienkiewicza przy „Popówce” przycięcie korony 100-letniej lipy w bardzo nieprofesjonalny sposób – uważa jedna z naszych Czytelniczek.
Kontrowersyjna przycinka

Kobieta podejrzewa, że zrobiono to z powodu kolizji korony drzewa z napowietrzną linią energetyczną.

- Przyglądając się starej lipie, widać, jak taka bezmyślna podcinka korony spowodowała okaleczenie drzewa. Jest ono również porażone na wierzchołku korony przez duże skupiska jemioły. Jemioła to pasożytnicza roślina, pasożytowanie na drzewie może doprowadzić nawet do obumarcia żywiciela. Te dwa czynniki, zniszczenie korony i jemioła, spowodują obumarcie pięknej starej lipy - ubolewa strażniczka miejskiej zieleni.

Jak wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma, 18 września podcięcie lipy zlecił departament komunalny, a wykonało to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Drzewo wymagało podcięcia w celu ograniczenia zaburzeń statyki, ponieważ przechylało się w kierunku budynku "Popówki".  Stanowiło to istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa i mienia mieszkańców. 

Gil nie zgadza się z zarzutem, że podcinka była bezmyślna.

- Należy zaznaczyć, że pracownicy chełmskiego MPGK od kilkunastu lat zajmują się miejską zielenią, mają w tym znaczne doświadczenie i trudno zarzucać im brak umiejętności w tym zakresie. 

I dodaje, że drzewo nie jest aż w tak dobrym stanie, jak sugeruje Czytelniczka.

- Oględziny na miejscu wykazały dodatkowe uszkodzenia, które powstały w skutek wcześniejszych (dość agresywnych) cięć dużych konarów od strony południowej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama