Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:48
Reklama

Lekarka chora, pracownicy na kwarantannie

- Jedna z lekarek MSPZOZ w Chełmie ma koronawirusa, a przychodnia pracuje jakby nigdy nic - poinformował nas zbulwersowany Czytelnik. Okazuje się, że nie do końca był zorientowany w temacie, bo część pracowników jest na kwarantannie, a reszta przeszła testy. Pacjenci miejskiego ZOZ-u nie powinni mieć powodów do obaw.
Lekarka chora, pracownicy na kwarantannie

- Obecnie cztery osoby przebywają na kwarantannie. Są to pracownicy, którzy mieli najbliższy kontakt z panią doktor - wyjaśnia dyrektor miejskiego ZOZ-u Mariusz Żabiński. - Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych pacjentów i pracowników, dlatego bardzo dbamy o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z zaleceniami. Osobom, które pracują w przychodni, wykonaliśmy szybkie testy.

Jak tłumaczy dyrektor Żabiński, pani doktor zanim otrzymała pozytywny wynik testu, była nieobecna w pracy, przebywała na zwolnieniu. 

Szef miejskiego ZOZ-u zdecydował także o podjęciu kolejnych środków ostrożności. Do końca tygodnia wstrzymane zostało przyjmowanie dzieci zdrowych, co oznacza, że na razie nie zrobimy w przychodni miejskiej dziecku bilansu ani też nie wykonamy planowanych szczepień.

Pani Anna, która jeszcze zdążyła zrobić córce bilans do szkoły przed wprowadzeniem ograniczeń, chwali zasady funkcjonowania ZOZ-u. Śmieje się nawet, że dzięki koronawirusowi teraz nie trzeba czekać w kolejce, nikt się nie wpycha i każdy wie, o której godzinie zostanie przyjęty. Wirus jakby wszystko uporządkował.

- Najpierw zadzwoniłam do przychodni i umówiłam się na wizytę, to bardzo dobre rozwiązanie, bo nie trzeba siedzieć i czekać w poczekalni - tłumaczy nasza czytelniczka. - Gdy przyszłam, zauważyłam na korytarzu urządzenie do dezynfekcji powietrza. Gdy do pokoju, w którym prowadzone było badanie, przyszła pani doktor, przy nas zdezynfekowała ręce. Miała też maseczkę. Czułam się naprawdę bardzo bezpiecznie.

Pani Anna dostała też skierowanie dla córki na prześwietlenie, ale jak mówi, pani doktor od razu rozwiała wszelkie wątpliwości.

- Powiedziała, że nie ma się czego obawiać, że w przypadku każdych badań trzeba się najpierw zapisać, a potem dopiero przyjść na określoną godzinę - mówi pani Anna. - Mam zaufanie do swojego lekarza i do swojej przychodni. Widzę, że bardzo dbają o bezpieczeństwo pacjentów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama